30 października 2017 Udostępnij

Motywacyjne plakaty jako inspirująca ozdoba ściany

Tandetne, acz bardzo popularne wyrażenie - "powiedz mi słowo, a powiem Ci, kim jesteś", otrzymało nowe znaczenie. Projektanci wnętrz w kuluarach żartują o - "Pokaż mi ścianę w swoim mieszkaniu, a powiem Ci, kim jesteś" - i nie o mocnym kolorze, czy tapecie tu mowa! Aktualnym trendem stały się motywacyjne plakaty, które podbiły serca estetycznych indywidualistów. Co sprawdzi się w Twoim wnętrzu? Podpowiadamy w artykule!

Od cyrkowego szumu do niewymuszonej elegancji

Pierwsze plakaty pojawiły się jako zwiastun wielkiego wydarzenia. Nośnik reklamowy bowiem, powieszony na słupie informacyjnym, kusił postronnych przechodniów i nawoływał do jego zobaczenia. Nie bez powodu przyciągał wzrok – to na nim obecne były barwne i słynne postaci, które cieszyły się niezliczonym gronem fanów. W połączeniu z chwytliwymi sloganami zapraszały na wizualne uczty – przedstawienia teatralne oraz pokazy cyrkowe.

Aktualnie plakat to jedna z najpopularniejszych form sztuki. W ciągu wielu lat jego format, sposób przekazu i wyrażania otaczającej rzeczywistości ewoluował, przekształcając się w inspirację. Współczesność lubi być przyozdobiona plakatami – te chętnie goszczą w domowym zaciszu. Co więcej, odwiedzają znane na całym świecie przestrzenie najbardziej popularnych przedsiębiorstw. Obok plakatów prezentujących kultowe sceny z ulubionych filmów, pojawiły się również motywujące slogany, głoszone przez ludzi sukcesu.

Niebanalny sposób na plakat motywujący – zrób to samodzielnie!

Karton to jeden z najpopularniejszych surowców, który wspaniale przyozdobi surową aranżację w stylu industrialnym. Producent opakowań Opakowania24.eu chętnie wesprze Cię w samodzielnym wykonaniu inspirującego detalu – znajdziesz u niego produkty najwyższej jakości. Pamiętaj, że plakat ma odzwierciedlać to, co w duszy Ci gra. Nie musi więc dopasowywać się do kanonu piękna – zaszalej, bądź oryginalny i nowatorski. Aktualnym trendem są mapy świata wycięte z kartonu, które przyozdobią wnętrze zapalonego podróżnika. To element bardzo prosty, ale zarazem niebanalny i nietuzinkowy. Pisz na nim miejsca, o których marzysz. Zaznaczaj kraje, w których już byłeś.

Okazuje się, że obok słowa istotną rolę odgrywa wizualizacja. Patrząc na mapę świata codziennie, jesteś w stanie zmotywować się do działania – pójść do pracy, wykonać rutynowe obowiązki – aby za kilka miesięcy podarować sobie najwspanialszy prezent – bilet do wymarzonego miejsca na ziemi.

Słowo ma moc

W słowie tkwi cała siła, dlatego warto wyrażać je w sposób kreatywny i inspirujący. Plakaty motywujące stanowią ciekawą aranżację wnętrza, ponieważ wchodząc do danego pomieszczenia, od razu możemy zidentyfikować poszczególnych domowników. Personalizacja przytulnych kątów to pożądany trend wśród indywidualnych dusz, podążających za oryginalnością i pasją. Motywujące hasła, cytaty wypowiedziane przez słynne osobistości potrafią przełamać lody oraz w razie kryzysu przywołać do porządku i przypomnieć co w życiu ma znaczenie.

Aktualnie producenci oferują szeroką gamę plakatów motywujących, dopasowując stylistykę wypowiedzi do wykończenia danego obrazu. Krzykliwe, hałaśliwe hasła przyozdobione będą mocnymi kolorami, natomiast inspirujące i twórcze – dopasują się do stonowanych i klasycznych aranżacji pomieszczeń oraz minimalizmu domownika.

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)