1 sierpnia 2019 Udostępnij

Meble designerskie z polskich fabryk

Posiadanie mebli designerskich nie jest kaprysem ani przejawem wyższości nad innymi ludźmi. To połączenie praktycznego podejścia do codzienności, wraz ze zwróceniem uwagi na aspekty estetyczne. Dobry design nowoczesnych projektantów przyciąga uwagę ze względu na wysoką jakość materiału, wykończenie, pomysłową formę i kolorystykę. Wpisuje się ona w konkretne style wnętrz, np. skandynawskie, eklektyczne, minimalistyczne, industrialne lub glamour. Klienci coraz częściej sięgają po takie rozwiązania - zwłaszcza, jeśli są przygotowywane w polskich fabrykach. Najbardziej cenione firmy to m.in. Borcas, CustomForm, MADUU Studio oraz King Home.

Funkcjonalność i piękno mebli designerskich

Designerskie meble kupione od wymienionych producentów są często wielofunkcyjne. Pomagają zagospodarować małą przestrzeń i sprawiają, że pomieszczenie wygląda nie tylko ładnie, ale i przestrzennie. Przechowywanie dużej ilości rzeczy w małych pokojach jest problemowe, a projektanci uwzględniają to już przy pierwszych pomysłach.

Borcas i Custom Form

Borcas to m.in. biurka, regały, stoliki czy komody wykonane w stylu skandynawskim. Pasują do minimalistycznych wnętrz, w których liczy się każdy szczegół, a prostota wizualna nie przytłacza aranżacji pomieszczenia. Współpracując z firmą Borcas można liczyć na spersonalizowanie mebli poprzez np. dopasowywanie wymiarów. W projektach wykorzystuje się drewno i naturalne materiały. Kolekcje nawiązują do dużych, europejskich miast, w których dominują smukłe linie i ciepłe barwy architektoniczne oraz krajobrazowe. Składowe te przekładają się na design projektów.

Czym wyróżnia się firma Custom Form? Zastosowaniem zasady kontrastu. Dotyczy to zarówno kolorystyki, jak i samego stylu mebli. Nowoczesność i klimat retro zamknięte w jednym krześle, stoliku czy sofie? To możliwe i bardzo korzystne dla jakości wypoczynku. Szczególnym zainteresowaniem klientów cieszą się industrialne przedmioty Custom Form - tak jest np. z loftowymi lampami, które wyposażają głównie przestrzenie stylizowane na pomieszczenia przemysłowe. Elementy starości kojarzonej np. z okresem PRL-U znajdziemy w produkcji narożników. Są one jednak uwspółcześnione, wygodne, bogatsze kolorystycznie i wykonane z bardziej wytrzymałych tkanin.

MADUU Studio i King Home

MADUU Studio to design różnorodny - od nieszablonowych kształtów krzeseł biurowych, po popartowe meble wypoczynkowe takie jak np. sofy, fotele. W ofercie znajdują się także stoły wykonane z drewna, które można zastosować np. w skandynawskiej czy kolonialnej aranżacji. Nie brakuje też eleganckich projektów, które przyciągają wzrok zarówno szlachetnymi tkaninami, jak i wyrazistymi barwami. Wiele modeli nawiązuje do lat 60. i 70. XX wieku, obitych w nowoczesny sposób mający na uwadze większy komfort - np. poprzez zastosowanie gąbek wewnątrz podłokietników krzeseł.

W King Home podkreślana jest artystyczność tworzonych mebli i przedmiotów codziennego użycia. Zarówno stoły, jak i dekoracje, są wyrafinowane, ładne i nieco awangardowe. Podejście projektantów do wymyślania mebli jest takie samo jak podejście do sztuki - głos zabiera estetyka, uczucie i perspektywa wieloletniego użytkowania. Meble są początkiem dobrego samopoczucia, a propozycje kolorów i kształtów mogą urządzić mieszkanie na styl daleko odbiegający od podręcznikowych, klasycznych wystrojów. Asortyment King Home to okazja do stworzenia oryginalnego wnętrza przypominającego przyjemną salę wystawową. Nie ma znaczenia czy preferujemy drewno czy szkło - firma udostępnia różne materiały.

Dlaczego Polacy sięgają po designerskie meble? Podsumowanie

Polscy klienci są coraz bardziej świadomi zarówno możliwości designerskich wśród projektantów, jak i psychologicznych aspektów związanych z wyborem przedmiotów. Wymagania stawiane producentom i inwestycja w nastrój, zdrowie i przyjemność życia, łączą się w decyzji o designerskich meblach. Polskie firmy oferują ładne i wytrzymałe meble, które zaspokajają potrzebę użyteczności i estetyki klientów.

 Partner wpisu: idealdesign.pl

Komentarze (0)