30 maja 2017 Udostępnij

Kolekcja biżuteryjnych lamp Fil de Fer od Catellani & Smith

Uwielbiasz lampy jedyne w swoim rodzaju? Takie, które od razu przyciągają wzrok, gdziekolwiek się znajdą? W takim przypadku sprawdź kolekcję Fil de Fer od Catellani & Smith, która zrobiła furorę na całym świecie!

Włoska firma Catellani & Smith od lat zajmuje się tworzeniem niezwykłych artykułów oświetleniowych. W jej asortymencie znajdziemy pełną gamę lamp do całego domu oraz zna zewnątrz. Lampy te przyciągają wzrok swoimi niezwykłymi wzorami, które nie są dostępne nigdzie indziej. Gdy poszukujesz lamp designerskich, których nie znajdziesz w normalnych sklepach, to propozycja przeznaczona właśnie dla ciebie.

W ofercie Catellani & Smith znajdziemy wiele wyjątkowych lamp, które możemy zakupić również w Polsce. Każdy, kto poszukuje nieprzeciętnych wzorów, znajdzie dla siebie coś interesującego. W poszukiwaniu wyjątkowych lamp warto sprawdzić także kolekcję Fil de Fer, która składa się z lamp wykonanych z lekkich drutów skręcanych w okrągłe kule i inne kształty, wewnątrz których znajdują się małe żarówki. Lampy te zaprojektował Enzo Catellani ponad dziesięć lat temu. Także i dzisiaj znajdują się one w ofercie producenta i mają wielu wielbicieli.

Lampy Fil de Fer to dzieło sztuki – do wnętrz oraz na zewnątrz. Wykonane są ręcznie z wykorzystaniem naturalnego aluminiowego drutu, który anodyzowany jest na kolor złoty albo srebrny. Drut stosowany do tworzenia kloszów lamp ma różne średnice i jest gęsto pleciony tak, aby dać efekt pełnej kuli, przez którą prześwitują niesymetrycznie rozmieszczone żarówki. Efektem są lampy będące wspaniałą biżuterią do każdego wnętrza.

W kolekcji Fil de Fer od Catellani & Smith znajdziemy różnego rodzaju lampy, w tym modele wiszące w kształcie kuli oraz spłaszczonej kuli, modele do ustawienia na podłodze oraz kinkiety. Ciekawy efekt dają też lampy zbudowane z małych plecionych kuleczek podwieszanych u sufitu.

Ceny lamp w kolekcji Fil de Fer od Catellani & Smith wynoszą od około 800 do ponad 4 000 złotych. Możemy zakupić je również w polskich sklepach internetowych i showroomach z designerskim oświetleniem.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)