16 marca 2018 Udostępnij

Kwiaty, wszędzie kwiaty - motywy florystyczne we wnętrzach

Kiedy zjawia się wiosna, wielu Polaków ma ochotę na zmiany w swoich czterech ścianach. A jakie są najbardziej wiosenne i pogodne printy? Oczywiście motywy florystyczne! Można je wykorzystać na szereg interesujących sposobów!

Motywy florystyczne to hit!

Okazuje się, że trwający obecnie sezon bezapelacyjnie należy do motywów kwiatowych .Jednak myliłby się ten, kto sądziłby, że są to najbardziej klasyczne, zwyczajne, banalne wzory. Tak to nie wygląda. Dziś bowiem mamy do czynienia z motywami florystycznymi w stylu retro, vintage, nowoczesnym, industrialnym, loftowym, rustykalnym, boho czy orientalnym – trzeba przyznać, że zdecydowanie jest tu w czym wybierać!

Z jakiego typu dekoracjami i ozdobami się spotykamy? Na pewno warto pomyśleć o tym, by motywy florystyczne pojawiły się na tekstyliach. Pełne uroku poduszki, firany czy zasłony oraz pościel z tego typu printami naprawdę doskonale się prezentują, wnoszą do pomieszczenia bardzo wiele przytulności, delikatności oraz rodzinnej atmosfery. Na przykład stylowa kobieca sypialnia cala w kwiatach to zdecydowanie aranżacyjny strzał w dziesiątkę.

Na ściany polecamy zaś obrazy drukowane, które staną się znakomitym uzupełnieniem niejednej aranżacji, zobacz nasze propozycje www.fototap.pl/obrazy. Niezależnie od tego, czy będą to piękne orchidee w stylu orientalnym, dmuchawce retro czy też zabawne kolorowe palmy w stylu vintage albo też klasyczne róże, wnętrze zmieni się na lepsze i to zdecydowanie.

motywy florystyczne

Jeden motyw czy może więcej?

Wydawać by się mogło, że jeśli myślimy o motywach florystycznych w aranżacji wnętrz, w jednym pomieszczeniu pojawić się może tylko jeden egzemplarz. Nie do końca jest to prawda, bowiem coraz częściej łączy się na jednej przestrzeni różnego typu kwiaty. Efekt, przyznać trzeba, jest bardzo ciekawy, świetnie wpisuje się w motywy rustykalne, boho oraz shabby chic.

Kwiatowe motywy genialnie ozdobią sypialnię, staną się również bardzo ciekawym elementem pokoju dziennego, jadalni, przedpokoju czy też kuchni. Wszystko wskazuje na to, że nigdy nam się nie znudzą!

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)