27 stycznia 2017 Udostępnij

Zastosowanie folii okiennych w domach prywatnych

Folie okienne, mimo ich ścisłego kojarzenia z wystrojem pomieszczeń biurowych oraz firmowych coraz częściej odnajdują zastosowanie w domach i mieszkaniach prywatnych. Ich estetyka, funkcjonalność oraz korzystny wpływ na wystrój wnętrz sprawiają, że stają się popularną alternatywą dla tradycyjnych zasłon czy rolet.

Każde pomieszczenie cechują inne potrzeby oraz wymagania odnoszące się do elementów dekoracyjnych. Folie na szyby stanowią sposób, dzięki któremu można znacząco podnieść design i wytworzyć pożądany klimat oraz styl panujący w pomieszczeniu.

Z uwagi na funkcjonalne aspekty zastosowania folii dekoracyjnych, warto przemyśleć ich dobór względem konkretnych pomieszczeń. Sprecyzowanie własnych oczekiwań odnośnie roli, jaką folia ma pełnić w danym miejscu umożliwi stworzenie praktycznego i eleganckiego wystroju wnętrza.

Folie przeciwsłoneczne do kuchni

Kuchnia stanowi swego rodzaju centrum w każdym domu. Zazwyczaj w niej najwięcej się dzieje, jest też miejscem, w którym najczęściej spotykają się domownicy.

W przypadku tego pomieszczenia trafnym wyborem wydaje się być folia przeciwsłoneczna, której specyfika i działanie podniosą komfort przebywania, zwłaszcza w kuchni wystawionej na intensywne działanie promieni słonecznych.

Gotowanie posiłków wzmaga bowiem odczucie ciepła, co w połączeniu z ekspozycją na słońce sprawia, że kuchnia staje się rozgrzanym i niemiłym miejscem, szczególnie w lecie. Warto więc zastosować środek zaradczy i zniwelować nadmiar energii słonecznej, wpadającej do pomieszczenia przez okno. Folia do przyciemniania szyb doskonale sprawdzi się w tej roli.

Folie matowe do łazienki

Okno łazienki często staje się problematyczne w odniesieniu do zapewnienia prywatności i intymności podczas czynności toaletowych i pielęgnacyjnych. Stosowanie zasłon czy rolet wydaje się w tym przypadku mało praktyczne, z uwagi na konieczność ciągłej osłony okna – trwale zasłonięta roleta, żaluzja czy zasłona ogranicza światło słoneczne, zaciemniając łazienkę.

Sposobem na ograniczenie wglądu do pomieszczenia mogą okazać się folie mleczne, które jednocześnie przepuszczają promienie słoneczne, nie powodując zbytniego zaciemnienia pomieszczenia.

Warto pamiętać, że montaż folii nie musi dotyczyć całej szyby – folia może zostać umieszczona przykładowo na dolnej części okna, gdzie będzie stanowić funkcję ograniczającą wgląd z zewnątrz. Jednocześnie pozostawienie odsłoniętej górnej części szyby umożliwi obserwowanie otoczenia z wnętrza pomieszczenia.

W przypadku łazienki można również rozważyć wykorzystanie folii do oszkleń kabiny prysznicowej. Jest to coraz częściej stosowany manewr, podnoszący wizualną jakość pomieszczenia oraz dodając jej elegancji i nowoczesnego stylu. Ponadto zastosowanie folii na kabinie prysznicowej ogranicza widoczność powstających na szkle zacieków.

Folie dekoracyjne do salonu

Zastosowanie folii okiennych w salonie nie musi odbywać się według utartego schematu, który zazwyczaj oznacza wykorzystanie gładkiej folii przeciwsłonecznej na szyby salonowe. Z uwagi na charakter pomieszczenia, w którym przyjmowani się goście, salon powinien stanowić wizytówkę domu i być kwintesencją elegancji, rodzinnego charakteru oraz klimatu panującego w danym domu.

Podkreślenie zamierzonego designu może ułatwić zastosowanie dekoracyjnych folii okiennych z efektem szkła szronionego. Możliwość zaaranżowania dekoracyjnego wzornictwa na omawianych foliach sprawia, że każdy salon może stać się unikalnym miejscem, a dobór wzorów i kolorów zamontowanej folii uzależniony jest od preferencji domowników.

Folie szronione są często wykorzystane w dekorowaniu szyb, gdyż doskonale komponują się z każdym wystrojem wnętrza, zapewniając jednocześnie wyjątkową grę światłem słonecznym, wpadającym do pomieszczenia poprzez wzory stworzone na folii.

Folie okienne do sypialni

Sypialnia jest miejscem, w którym szczególnie potrzebne jest zapewnienie komfortu, intymności oraz przestrzeni prywatnej. Pomieszczenie to stanowi bowiem oazę relaksu, w której człowiek zaszywa się po męczącym dniu.

Zwłaszcza w przypadku sypialni zlokalizowanej na parterze lub niskich piętrach warto pokusić się o montaż folii na szybę. W odniesieniu do tego pomieszczenia adekwatną propozycją może okazać się folia przeciwsłoneczna, która delikatnie przyciemni szyby, ograniczając nadmiar wpadających promieni słonecznych o poranku. Umożliwi to dłuższy sen, nie przerywany zbyt wcześnie słonecznym blaskiem.

Szeroką ofertę folii w tym folie okienne przeciwsłoneczne oferuje firma Morphofilms.

Folie do pokoju dziecięcego

W pokoju dziecinnym folie mogą okazać się świetną dekoracją, podkreślającą klimat zabawy, radości oraz beztroski.

Firmy oferujące swoim klientom folie na szyby starają się spełnić najwyższe oczekiwania oraz najbardziej unikalne potrzeby. Z tego względu nie powinno stanowić problemu zamówienie folii dostosowanej do charakteru dziecięcego pokoju. Doskonałą propozycją wydaje się zastosowanie w tym wypadku folii szronionej ze zdobieniami, a udział dzieci w projektowaniu wzorów może okazać się doskonałą zabawą, integrującą rodzinę.

Folie okienne w drzwiach wejściowych

Coraz częściej można spotkać zastosowanie folii na szybkach w drzwiach wejściowych do domu. W tym miejscu wykorzystywane są zazwyczaj folie z efektem lustra weneckiego, które zapewniają widoczność z wnętrza domu, z drugiej zaś strony całkowicie ją ograniczając. Podobny efekt jest wyjątkowo adekwatny do wykorzystania na drzwiach wejściowych, gdyż umożliwia domownikom zobaczenie osoby, dzwoniącej do drzwi, zapewniając jednocześnie brak wglądu do wnętrza domu.

Folie na szyby w całym domu

Kolejnym praktycznym aspektem zastosowania folii jest ich funkcja ochronna, wzmacniająca szybę okienną oraz niwelująca ryzyko rozbicia jej przez przypadek lub w celu włamania. Folie antywłamaniowe stanowią doskonały sposób na podniesienie bezpieczeństwa i ochrony domu, gdyż dyskretnie uniemożliwiają dokonanie włamania przez okno. Folie ochronne doskonale scalają także rozbitą szybę, uniemożliwiając rozsypanie się drobinek szkła i ograniczając ryzyko skaleczenia.

Warto zaznaczyć, że folie okienne mają zastosowanie w odniesieniu do wszystkich przeszkleń występujących w domu. Możliwość eksperymentowania z umieszczaniem folii w różnych miejscach, celem stworzenia unikalnego designu zachęca do zainteresowania się ofertą folii na szyby. Ich dekoracyjny charakter sprawi, że w każdym domu zapanuje elegancka atmosfera, a każda szyba i przeszklenie zyskają nowego, oryginalnego charakteru.

Poszukując profesjonalnych folii na szyby warto bliżej zapoznać się z ich tematyką. Zbadanie zasobów internetowych umożliwi wybór najodpowiedniejszej firmy, oferującej podobne produkty. Wyszukiwanie należy oprzeć o frazę „folie okienne 3m”, gdyż w ten sposób najłatwiej odnaleźć mnogość różnorodnych ofert z różnych miast. W zależności od lokalizacji, warto poszukiwać ofert z pobliskich większych miast, jak Warszawa, Kraków czy Wrocław. Firmy zlokalizowane w dużych miejscowościach oferują bowiem dojazd do domu klienta oraz pomoc w montażu folii. Skorzystanie z usług profesjonalistów zapewnia najwyższą jakość folii, która będzie służyć w danym domu przez długie lata.

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)