22 lutego 2018 Udostępnij

Sterowanie oświetleniem ze smartfona – systemy inteligentnego domu

Inteligentne oświetlenie sterowane za pomocą telefonu komórkowego powoli staje się rzeczywistością i coraz śmielej wkracza do polskich domów. Producenci zaskakują klientów nie tylko kompleksowymi systemami zarządzania sprzętami domowymi, ale projektują również innowacyjne żarówki wyposażone w moduł bluetooth. Czy rozwiązania tego typu mają szansę przyjąć się w naszych domach?

Jak działają inteligentne systemy zarządzania oświetleniem?

Nowoczesna technologia rozwija się bardzo prężnie i zdecydowanie ułatwia nasze życie. Coraz większym zainteresowaniem klientów cieszą się systemy zdalnego sterowania oświetleniem, które pozwalają nie tylko włączać lampy za pomocą specjalnego pilota, ale także zaprogramować je tak, żeby uruchamiały się o konkretnej godzinie lub wtedy, gdy wyczują zmniejszone natężenie światła. Dostępne na rynku rozwiązania działają w oparciu o specjalne moduły – odbiorniki Wi-Fi, które pozwalają na włączanie i wyłączanie lamp oraz urządzeń elektrycznych za pośrednictwem urządzenia mobilnego – tabletu lub telefonu komórkowego wyposażonego w dostęp do internetu. Moduły mogą być zamontowane w puszkach instalacyjnych lub w oprawach oświetleniowych – wszystko zależy od możliwości oraz potrzeb użytkowników. Poszczególne odbiorniki łączą się ze sobą za pomocą sieci bezprzewodowej. Przykłady urządzeń tego typu wraz ze szczegółową specyfikacją techniczną znajdziesz na http://www.zamel.pl/.

Komfort i bezpieczeństwo – zalety systemów sterujących oświetleniem

Jak zapewnić sobie maksymalną wygodę? Dzięki rozwiązaniom pozwalającym na zdalne włączanie lamp domowych, nie musimy podnosić się z kanapy, żeby zmienić natężenie oświetlenia lub całkowicie je wyłączyć. To jednak nie wszystko – aplikacje zarządzające oświetleniem mogą także wpłynąć na bezpieczeństwo całego domu. W przypadku dłuższego wyjazdu i związanej z tym obawy o swój majątek pozostawiony w mieszkaniu również istnieje rozwiązanie – odpowiedni system monitoringu pozwoli na bieżąco sprawdzać, co dzieje się w domu, a system zarządzający oświetleniem zapali lampy w pomieszczeniach, co stworzy iluzję, że mieszkańcy są w środku i odstraszy potencjalnego złodzieja.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)