12 lutego 2021 Udostępnij

Jakie akcesoria są niezbędne do wyposażenia salonu fryzjerskiego?

Zaopatrzenie salonu fryzjerskiego w niezbędne akcesoria może być jednocześnie procesem przyjemnym, żmudnym i męczącym. Proces ten związany jest z wysokimi kosztami, sporym nakładem pracy i czasu w poszukiwaniu odpowiednich produktów, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online. Tutaj na dobry początek polecamy zapoznać się z ofertą sklepu https://salonova.pl/. Wystartować można poprzez zakup rzeczy absolutnie niezbędnych, a z upływem czasu poszerzać swój asortyment o dodatkowe zakupy. Tym tekstem postaram się pomóc i wskazać, jakie niezbędne akcesoria powinny znaleźć się w nowopowstałym salonie fryzjerskim.

Przede wszystkim zorganizuj niezbędne miejsce

Przed zakupem niezbędnych produktów czy też akcesoriów należy się odpowiednio przygotować i zorganizować miejsce, w którym będzie je trzymać. Salon fryzjerski nie powinien wyglądać chaotycznie. Wszystko powinno mieć swoje miejsce, żeby klienci czuli się komfortowo, co niewątpliwie zapewni ład o porządek. W salonie fryzjerskim ograniczyć powinno się dekoracje, zwłaszcza te, niepasujące i odstraszające, które dodatkowo zmniejszają metraż pomieszczenia. Niezbędnymi przedmiotami do nowego salonu fryzjerskiego są m.in.: suszarki czy pojemniki na szczotki i nożyczki. Dobrym wyborem na start będą także szafki szufladkowe na kółkach. Najlepiej, żeby każdy pracownik zaopatrzony był w własny sprzęt, dzięki czemu unikniemy w salonie bałaganu, a do tego poprawi się organizacji pracy - nikt nie będzie musiał szukać swoich akcesoriów.

Jakie są najważniejsze podstawowe akcesoria? 

Bez odpowiednich narzędzi w salonie fryzjerskim nie da się pracować, nie jest to żadną tajemnicą. Niektóre używane są codziennie, drugie rzadziej, ale o wszystkie należy dbać w odpowiedni sposób, aby zachowały wysoką jakość i służyły przez długi okres. Do podstawowych narzędzi fryzjerskich zaliczyć można m.in. akcesoria do:

  • Strzyżenia
  • Modelowania
  • Farbowania
  • Sprzęty pomocnicze 

Akcesoria do strzyżenia to głównie nożyczki, brzytwy, maszynki, degażówki czy trymery. Są to przedmioty, w które musi być wyposażony każdy salon fryzjerski. Warto pamiętać, że im lepsza jakość akcesoriów tym dokładniejszy i lepszy może być efekt końcowy. Akcesoria powinny być również dobierane pod indywidualne preferencje, tak by każdy pracownik czuł się komfortowo pracując ze swoim sprzętem. 

Niezbędne do wyposażenia salonu fryzjerskiego są także: różne szczotki, wałki, papiloty, klipsy czy oczywiście grzebienie. Oprócz tego należy pamiętać o elektronicy, czyli: suszarkach ręcznych, maszynkach elektrycznych, lokówkach czy prostownicach. Każdy salon powinien być także wyposażony w akcesoria niezbędne do farbowania: miski, wagi, folie, łopatki. Przy wyborze misek należy pamiętać o tym by wybierać te, wykonane z wysokiej jakości plastiku. W innym przypadku może odejść z nich farba. Cały sprzęt można zakupić w punktach stacjonarnych lub w formie zakupów internetowych.

Sprzęty pomocnicze 

Do kategorii sprzętów pomocniczych zaliczyć możemy m.in. pasy, etui, fartuchy, spryskiwacze, peleryny, czepki czy kołnierzyki ochronne. Wszystkie z wcześniej wymienionych przedmiotów powinny być przede wszystkim wygodne, tak by wszyscy klienci czuli się jednocześnie bezpiecznie, ale i komfortowo. Przydatne są też artykuły jednorazowego użytku: ręczniki papierowe, gumowe rękawiczki czy folia fryzjerska. Salon fryzjerski wyposażony musi być w produkty do dezynfekcji oraz podstawowe przedmioty do dbania o porządek - czyli miotły czy odkurzacze.

W salonie fryzjerskim komfortowo powinni czuć się nie tylko goście i klienci, ale także osoby w nim pracujące. Pomóc w tym mogą akcesoria wysokiej jakości! 

Komentarze (0)