15 maja 2017 Udostępnij

Filtry węglowe - skuteczność, niezawodność, jakość

Filtry węglowe - skuteczność, niezawodność, jakość Filtry węglowe od lat są stosowane do tak zwanego wchłaniania zanieczyszczeń. Są one wyposażone w węgiel aktywny, który za sprawą wchłaniania jest elektrododatni, a jednocześnie perfekcyjnie oraz skutecznie potrafi przyciągać oraz przytrzymywać je na własnej powierzchni. Filtry z wypełnieniem węglowym stosuje się do dezodoryzacji powietrza, w tym między innymi można je spotkać w układach wentylacyjno-klimatyzacyjnych, bądź też instalacjach lakierniczych oraz przemysłowych.

Dlaczego filtry węglowe są tak efektywne?

To proste. Na efektywność filtrów wpływ ma przede wszystkim ilość węgla znajdującego się w nich, bądź czas filtrowanego medium podczas kontaktu z nim. Im dłuższy kontakt z zanieczyszczeniem, tym większa skuteczność stosowania filtrów. To wszystko sprawia, iż coraz częściej wybierane są filtry węglowe z mniejszym przepływem, gdyż to właśnie z ich pomocą neutralizacja zapachu roślin i nie tylko są najbardziej skuteczne.

W jaki sposób działa węgiel aktywny?

Węgiel aktywny ma za zadanie absorpcję, czyli najprościej mówiąc usuwanie związków organicznych, bądź redukowanie katalityczne - przyciąganie negatywnie naładowanych jonów do naładowanego dodatnio węgla. Wszystko to sprawia, iż usuwanie osadowych odkażaczy jest niezwykle proste.

Co mogą usuwać filtry węglowe?

Filtry węglowe są w stanie przyciągać nawet najbardziej duże powierzchnie, dzięki czemu stosowane są między innymi do usuwania zapachów. Można je spotkać w instalacjach kuchennych, jak również układach wentylacyjnych oraz klimatyzacyjnych. Jest to nazywane dezodoryzacją powietrza. Oczyszczanie powietrza odbywa się również w trakcie usuwania rozpuszczalników, węglowodorów, bądź też innych związków organicznych, a także gazów, do których można zaliczyć: - odsiarczanie spalin; - usuwanie rtęci; - usuwanie dioksyn. Pośród nich znajdują się także substancje niebezpieczne, czyli metale ciężkie z wody oraz powietrza. Filtry cechują się dużą odpornością na ścieranie, a także działanie wysokiego ciśnienia, natomiast emisja pyłów jest niezwykle niska. Potrafią również eliminować tak zwane związki polarne, bądź też odnawiać własną powierzchnię porowatą.

Czy stosowanie filtrów węglowych jest opłacalne?

Największą zaletą filtrów węglowych jest ich niezwykle duża chłonność, która pozwala usuwać znaczącą ilość zanieczyszczeń o różnorodnych powierzchniach na stosunkowo niewielką strukturę. Węgiel jest w stanie usuwać liczne, nieprzyjemne zapachy, a także pestycydy, związki radonu, a także herbicydy oraz różnorodne zanieczyszczenia w postaci między innymi rozpuszczalników. Istnieją również tak zwane bloki węglowe, które z powodzeniem usuwają oraz zatrzymują także i zanieczyszczenia mechaniczne - piasek, rdzę, pył, bądź też i osad.

W jaki sposób otrzymywany jest węgiel aktywny, stosowany w filtrach węglowych?

Węgiel aktywny, który stosuje się w filtrach węglowych jest otrzymywany przede wszystkim z drewna, a także materiałów z zakresu organicznych odpadów.

 

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)