22 marca 2017 Udostępnij

Dlaczego warto zainwestować w dobrą szafę na wymiar?

Pojemna szafa to jeden z najważniejszych mebli w naszym domu. Szafa służy nam nie tylko do przechowywania ubrań, ale także wielu innych różnorodnych rzeczy, na które nie znajdujemy zwykle w mieszkaniu lepszego miejsca niż właśnie półka czy wnęka szafy. Szczególnie chętnie w ostatnich latach kupujemy szafy na wymiar, które cieszą się tak dużą popularnością, ponieważ niosą z sobą wiele ciekawych możliwości i funkcjonalnych rozwiązań, zarówno jeśli chodzi o przestrzeń wewnątrz, jak i ciekawy, zewnętrzny design.

Dostosowanie mebla do swoich potrzeb

Olbrzymią wartością dobrze wykonanej i zaprojektowanej szafy na wymiar jest jej możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb klienta. Szafa to pojemny mebel, który pomieścić może wiele, od ubrań i bielizny po odkurzacz oraz inne domowe sprzęty. Różnorodne pasje czy życiowe przyzwyczajenia i potrzeby sprawiają, że każdy z nas potrzebuje nieco innego układu wnętrza szafy i dodatkowych przestrzeni na przedmioty. Tradycyjne, gotowe meble nie dają możliwości idealnego zagospodarowania wnętrza. Meble na wymiar pozwalają stworzyć mebel naprawdę dla nas funkcjonalny, a przede wszystkim pasujący idealnie do pomieszczenia.

 

 

Oszczędność miejsca

Funkcjonalny mebel to taki, który pomaga zaoszczędzić cenne w mieszkaniu miejsce. Szafa na wymiar daje możliwość na przykład zabudowania wnęki, do której bardzo ciężko byłoby nam dopasować gotową już szafę. Możemy także zrezygnować z wymagających wiele przestrzeni tradycyjnych drzwi skrzydłowych i wybrać zamiast tego drzwi łamane lub przesuwne, które zajmują o wiele mniej miejsca. Tego typu rozwiązanie jest coraz bardziej popularne. Szafy w zabudowie z drzwiami przesuwnymi nie tylko zajmują dużo mniej miejsca, ale również świetnie wyglądają. Przykładowe aranżacje pomieszczeń wraz z pięknymi szafami na wymiar znaleźć można na stronie Komandora: https://www.komandor.pl/oferta/meble/szafy/.

 

 

Oryginalność i niepowtarzalność

Szafy na wymiar to także niezwykle ciekawy design, który łatwo dopasować możemy do pozostałych mebli w pomieszczeniu i ogólnego wystroju domu. Szafa to duży i masywny mebel, dlatego jej wygląd ma znaczenie i w dużej mierze nadaje charakter przestrzeni, w której się znajduje. Dlatego właśnie projektując pokój z szafą, warto samemu wybrać jej kolor, rozmiar czy materiał wykonania. Mamy wówczas pewność, że wnętrze stanowić będzie harmonijnie spójną całość.

 

 

Wysoka jakość wykonania

Decydując się na szafę warto jednak wybierać zaufanych producentów, których meble wykonane są z wysokiej jakości materiałów oraz z dbałością o szczegóły. Dużą popularnością cieszą się szafy firmy Komandor, o której wspominałem wyżej. Odznaczają się one niezwykle ciekawym designem, połączeniem nowoczesności z wyjątkową funkcjonalnością oraz szerokim spektrum możliwości projektowych. Szafy na wymiar wykonane są z trwalszych materiałów niż gotowe szafy z marketu, dlatego posłużą nam dłużej. Są również o wiele bardziej solidne, a przez to udźwigną więcej niż zwykła szafa.

 

Decydując się jednak na szafę na wymiar, warto poświęcić chwilę, by zastanowić się, co właściwie chcemy w takiej szafie chować, ilu i jak dużych przestrzeni do tego potrzebujemy oraz jaki układ półek czy szafek najbardziej nam odpowiada. Jeśli dodatkowo przemyślimy wygląd takiej szafy, mamy duże szanse, że w naszym domu stanie mebel o najwyższym stopniu funkcjonalności i do tego zaprojektowany pod konkretne wnętrze. Więcej przykładowych aranżacji znaleźć można tutaj i tutaj. Materiał powstał w współpracy z partnerem zewnętrznym.

Komentarze (0)