5 czerwca 2019 Udostępnij

Jakie szyby do drzwi zewnętrznych?

Wybierając drzwi zewnętrzne zależy nam nie tylko na aspektach wizualnych, ale bez wątpienia szukamy również skrzydeł, które zapewnią bezpieczeństwo. Jest to bowiem najważniejszy element domu, chroniący wszystkich domowników. Co więcej, stanowi piękną ozdobę każdego wejścia.

Wśród wielu różnych modeli drzwi możemy również trafić na takie z przeszkleniami. Zapewniają odpowiedni dostęp światła, ale czy gwarantują bezpieczeństwo? Oczywiście! Są równie bezpieczne, co tradycyjne skrzydła bez szyby. Bez względu na to, na jaką wielkość, kolor czy kształt się zdecydujesz, możesz mieć pewność, że Twój dom pozostanie miejscem w 100% bezpiecznym.

Lustro weneckie – oryginalne przeszklenie do drzwi zewnętrznych

Lustro weneckie (lub fenickie) jest to szyba, która została pokryta z jednej strony cienką warstwą metalu. Z tego powodu jedna strona odbija światło, a druga je przepuszcza. Najlepiej sprawdzają się w miejscach, gdzie z jednej strony jest mocniejsze oświetlenie, a z przeciwnej słabsze. W pomieszczeniu, z którego chcemy widzieć, co dzieje się po drugiej stronie natężenie światła powinno być oczywiście mniejsze.

By wzmocnić efekt, jaki daje nam lustro weneckie, można dodatkowo przyciemnić szybę lub zastosować tzw. zielone szkło. Oprócz tego, że świetnie sprawdza się ono jako element drzwi zewnętrznych, bardzo często wykorzystuje się je również jako lustro w bankach, na salach sądowych, w supermarketach, salach konferencyjnych czy pomieszczeniach kasowych. Za największe zalety lustra weneckiego uważa się wysoką jakość jednokierunkowego widzenia oraz wygląd przypominający zwykłe lustro. Zamów przeszklenie do swoich drzwi w formie lustra fenickiego na: https://www.szklonawymiar.pl/lustra-na-wymiar/lustro-weneckie.

Piękno szkła ornamentowego

Szkłem, które świetnie sprawdza się jako przeszklenie w drzwiach zewnętrznych jest szkło ornamentowe. Wykorzystuje się je do tworzenia witraży, które wyglądają wyjątkowo i pięknie współgrają z klasyczną, elegancką stylistyką. Szkło ornamentowe charakteryzuje się wysoką przepuszczalnością światła przy jednoczesnym rozmyciu obrazu, dzięki czemu można je z powodzeniem stosować w miejscach, gdzie jest niewielki dopływ światła słonecznego. Oprócz tego, że wykorzystuje się je przede wszystkim w stolarce drzwiowej oraz meblowej, znajduje zastosowanie również jako ścianki szklane dzielące pomieszczenia, szyby do okien, drzwi łazienkowych, kuchennych oraz do biur.

Uniwersalne szkło refleksyjne

Największą zaletą szkła refleksyjnego jest fakt, że świetnie zabezpiecza pomieszczenia przed nagrzaniem, a zimą ogranicza wydobywanie się ciepła z wnętrza pomieszczenia. Te cechy sprawiają, że szkło refleksyjne jest świetnym elementem drzwi zewnętrznych, ponieważ zapewnia termiczną ochronę przeciwsłoneczną. Co więcej, bardzo dobrze odbija światło, przez co daje efekt półlustrzany, zapewniając przy tym mieszkańcom jeszcze większą prywatność niż w przypadku zwykłego przeszklenia. Chcesz dowiedzieć się więcej o szybach do drzwi zewnętrznych? Zajrzyj na: https://www.szklonawymiar.pl/.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)