2 lipca 2018 Udostępnij

Idealna lampa sufitowa – o czym pamiętać przy jej zakupie?

Lampy sufitowe są kupowane najczęściej. Możemy znaleźć je w sklepach w wielu różnych wariantach do wyboru, między innymi jako wiszące oraz jako plafony czy reflektory. Jeśli także myślisz o dobraniu odpowiedniej lampy sufitowej do salonu, sypialni czy kuchni, sprawdź z nami, na co warto zwrócić wtedy uwagę!

Najczęściej pełni rolę oświetlenia ogólnego w pomieszczeniu, dostarczając światło do różnych jego zakątków. Lampa sufitowa jest tą, którą kupujemy jako pierwszą i używamy jej najczęściej, dlatego warto także poświęcić więcej czasu na jej dobranie – w przeciwnym przypadku korzystanie z danego pokoju po zmroku może być niezbyt komfortowe.

Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim lampa sufitowa powinna być dopasowana do charakteru oraz funkcji danego pomieszczenia. Inną wybierzemy do kuchni, inną z kolei do salonu. Musimy wziąć również pod uwagę aranżację wnętrza oraz jego wymiary, ponieważ zbyt duża lampa nie będzie dobrze prezentować się w mniejszym salonie, natomiast ta za mała nie da właściwego oświetlenia w dużym pomieszczeniu. Warto także zastanowić się nad tym, jaka forma lampy sufitowej byłaby najlepsza. Najczęściej decydujemy się na lampy wiszące – doskonale nadają się one także do powieszenia niżej nad blatami oraz stolikami, wprowadzając do wnętrza klimatyczne oświetlenie. Możemy też wybrać plafony albo reflektory, które sprawdzą się tam, gdzie strop jest nieco niższy i zastosowanie lampy wiszącej nie byłoby możliwe.

Klasyka i nowoczesność

Jeśli chodzi o style, to do wyboru mamy różne typy lamp. Przykładowo  http://centrumswiatla.pl/pl/producer/Philips-lampy/13 to pełna gama modeli o nowoczesnym wzornictwie, które doskonale nadają się do współczesnych wnętrz, ale bez problemu zakupimy też lampy o tradycyjnych wzorach, na przykład z kutymi elementami i florystycznymi detalami. Gdy chcemy zdecydować się na kilka lamp do pomieszczenia, co rekomendowane jest w salonie i w sypialni, warto pomyśleć o zakupieniu ich z zestawu, ponieważ wtedy będą wyglądały razem spójnie i estetycznie. Ciekawy efekt możemy też uzyskać dzięki mieszaniu różnych stylów!

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)