24 stycznia 2022 Udostępnij

Jak wybrać idealną sofę? Praktyczny poradnik

Aranżacja własnego salonu to bardzo ciężkie zadanie, za które należy zabrać się samodzielnie lub też poprosić o wsparcie architekta wnętrz. W niektórych przypadkach najwięcej problemów domownikom sprawia dobranie idealnej sofy. Duże znaczenie ma oczywiście to, jaką powierzchnię ma dany salon i ile mebli się w nim zmieści. Warto to sobie dokładnie rozrysować i przemyśleć, a dopiero później udać się na zakupy.

Jak wybrać idealną sofę? Kluczowe wskazówki

Idealna sofa do salonu powinna być funkcjonalna, wygodna, trwała, przestronna i dopasowana kolorystycznie do reszty mebli lub koloru ścian. Trzeba poświęcić na to odrobinę wolnego czasu, ale w pierwszej kolejności warto wziąć pod lupę kilka sprawdzonych rozwiązań. Jednym z nich jest sofa z funkcją spania. Można na niej nie tylko przyjmować gości, ale też wypoczywać, drzemać i spać. W mniejszych salonach sprawdzi się sofa rozkładana, dzięki której zainteresowani zaoszczędzą sporo miejsca i zapewnią sobie komfort psychiczny.

Singlom lub parom żyjącym z dala od swojej rodziny w zupełności wystarczy sofa dwuosobowa. W innych przypadkach (np. wśród rodzin wielodzietnych i osób lubiących przyjmować gości) optymalną opcją będzie sofa trzyosobowa. Jak widać sofy są podzielone na kilka różnych rodzajów, dlatego warto wziąć pod uwagę swoje indywidualne preferencje i na tej podstawie wybrać najkorzystniejszy model.

Dobór odpowiedniej sofy do salonu - o czym jeszcze warto pamiętać?

Właściwie dobrana sofa do salonu powinna być:

  • atrakcyjna wizualnie,

  • designerska,

  • uniwersalna,

  • komfortowa w użytkowaniu i łatwa w czyszczeniu.

Wszystkie te kryteria spełni nowoczesna sofa dwuosobowa z funkcją spania. Kluczowe jest również to, aby na tego typu meblach nie oszczędzać, ponieważ jest to inwestycja na wiele długich lat. Sofa 3 osobowa spełni oczekiwania bardziej wymagających domowników, którzy często zapraszają do siebie rodzinę i znajomych. W takiej sytuacji sprawdzić może się sofa rozkładana do przodu, na której najpierw wspólnie spędzi się wolny czas, a następnie może posłużyć do przenocowania gości. 

Sofa 2 osobowa z funkcją spania powinna być również wzbogacona o różnego rodzaju dodatki, w tym m.in. podnóżki i poduszki. Najlepiej, jeśli sofa 3 osobowa z funkcją spania będzie zawierała w sobie mechanizm DL, dzięki któremu użytkownicy nie będą mieć żadnych trudności z jej swobodnym rozkładaniem. Przyda się też głęboki pojemnik na pościel. Wystarczy sprawdzić, który producent mebli posiada w swojej ofercie tego typu sofę, a następnie zdecydować się na jej zamówienie.

Artykuł partnera

Komentarze (0)