3 czerwca 2019 Udostępnij

Płytki granitowe – efektowny sposób na wykończenie mieszkania. Na jaki rodzaj postawić?

Aranżacja domu oraz obszaru dookoła niego jest w dzisiejszych czasach niesamowicie łatwa, a dla niektórych może być również przyjemna! Ilość wzorów i kolorów modeli różnego rodzaju wyposażenia jest niezliczona, dzięki czemu mamy szereg możliwości. Zanim jednak przystąpisz do tego etapu, musisz przejść przez… prace wykończeniowe. W tym artykule zajmiemy się kwestią płytek granitowych. Jakie są ich rodzaje? Które z nich są najlepszym rozwiązaniem? Przekonajmy się!

Zanim przystąpimy do wyboru konkretnego rodzaju, musimy się zastanowić nad przeznaczeniem tych płytek. Wszystko to z uwagi na fakt, iż nie wybierzemy takich samych płytek do wyłożenia podłóg, schodów zewnętrznych, tarasu, czy też ogrodu.

Płytki granitowe płomieniowane – trwałość na 1 miejscu!

Głównymi wyróżnikami tego typu płytek są trwałość i uniwersalizm. Ich wysoka jakość wynika z obróbki termicznej granitu, który jest dodatkowo chłodzony wodą. Dzięki temu zabiegowi powierzchnia takiej płytki jest szorstka, a tym samym – antypoślizgowa. Cechy te sprawiają, że są to idealne płytki granitowe na taras, schody zewnętrzne, podjazdy, czy też ścieżkę w ogrodzie. Warto wiedzieć, że płytki granitowe płomieniowane będą służyły przez wiele lat, nawet przy intensywnej ich eksploatacji.

Płytki granitowe polerowane – estetyczny element wystroju!

Zastosowanie płytek granitowych polerowanych jest nieco węższe i mniej uniwersalne niż w przypadku płomieniowanych. Cechą, która bez wątpienia wyróżnia je na tle innych jest elegancja. Płytki granitowe polerowane nadają się doskonale jako okładzina ścian, czy też blaty łazienkowe. Wiele osób wykorzystuje je jako kamień dekoracyjny w ogrodzie. Nie ulega wątpliwości, że modele te przykuwają uwagę w pozytywnym znaczeniu tego słowa.  Mówiąc o płytkach granitowych polerowanych, nie możemy pominąć kwestii trwałości, która w tym przypadku jest również bardzo wysoka.

Płytki granitowe szlifowane – elegancja i trwałość w jednym!

Kompromis pomiędzy płytkami płomieniowanymi a polerowanymi. Dokładnie tak możemy określić płytki granitowe szlifowane. Wiele osób decyduje się na ten rodzaj wykończenia, ponieważ łączy on w sobie same najlepsze cechy, a mianowicie odporność na zarysowania, uszkodzenia, właściwości antypoślizgowe oraz wysokie walory estetyczne. Trwałość i szyk w jednym. Warto? Warto!

Remont mieszkania nie należy do najprzyjemniejszych czynności, aczkolwiek efekt końcowy jest wart ciężkiej pracy oraz poświęceń. Już wiesz, jakie modele płytek wybrać? W takim razie nie trać czasu i działaj! Powodzenia!

 

Artykuł partnera

Komentarze (0)