30 listopada 2021 Udostępnij

Jak się ubrać elegancko

Definicji elegancji jest zapewne tyle samo, ile osób próbujących ją określić. Najłatwiej ją doprecyzować, gdy mowa jest o Haute couture, chociaż i tu, na przestrzeni lat, można spotkać różnorodne punkty widzenia, niektóre z nich mocno się zestarzały. Najtrudniej jest natomiast zdefiniować elegancję stylizacji codziennych.

Jak się ubrać elegancko na co dzień?

Chyba każdej kobiecie zdarzyło się mieć wątpliwości co do swojego ubioru. Przygotowując się do uczestniczenia w ważnej okazji, zwykle bardzo starannie dobieramy strój, makijaż, biżuterię. Planujemy, prasujemy, zmieniamy i w końcu ten ostateczny efekt wcale nas nie zadowala. Nasza niepewność co do stroju bardzo często przekłada się na samopoczucie i kiepską zabawę już na miejscu. Dlatego warto mieć w zanadrzu kilka trików, które nie zaburzą obiektywnej elegancji naszego stroju, ale dadzą nam swoisty wybór, złamią poczucie niedopasowania do roli.

Sprawdzonym wielokrotnie trikiem jest uzupełnienie stylizacji elementem stroju, który przełamie nadmiar elegancji i pomoże dopasować się do danego miejsca i otoczenia. Taką rolę od dawna pełnią jeansowe krótkie kurteczki oraz ramoneski. Ramoneski damskie na Answear pokazują dokładnie jak przełamywać style i uniknąć poczucia niedopasowania.

kozaki i botki

Ramoneska pozwala na tak wiele

Wkładając koktajlową, popołudniową sukienkę na okazję, o której niewiele wiemy, narażamy się, że wchodząc w towarzystwo poczujemy się nieswojo. Nasza suknia, która doskonale nadaje się do teatru tym razem nie pasuje do otoczenia. Ale wystarczy, że nałożymy na nią ramoneskę, a nawet najbardziej elegancka sukienka nabiera zupełnie innego charakteru. Kurtka ramoneska sprawia, że cała stylizacja staje się niezobowiązująca, pomimo odświętnej sukienki. Nabiera sportowego, casualowego charakteru i sprawia, że natychmiast nabieramy pewności siebie.

Bez względu na to, jak elegancką sukienkę nałożyłyśmy, ramoneska pozwala na uniknięcie niewygodnych butów na wysokim obcasie. Można oczywiście nałożyć je na stopy, ale przestają one być obowiązkowe. Do ramoneski pasują każde buty https://answear.com/k/ona/obuwie/kozaki-i-botki. Latem mogą to być jasne botki, workery czy delikatniejsze sandały. Zimą idealnie będą pasowały kozaki o różnej wysokości cholewki, wszelkiego rodzaju botki, ale też płaskie, może nieco masywniejsze obuwie.

Ważną zaletą ramoneski jest "odmładzanie". Elegancka sukienka, poważniejsza fryzura, biżuteria, z pewnością dodaje kobiecie dojrzałości, ramoneska natomiast odbiera stylizacji dobrych parę lat. Warto mieć ją w szafie i korzystać z tego triku jak najczęściej.

Komentarze (0)