29 listopada 2017 Udostępnij

Tapety do malowania - sposób na kreatywną dekorację dowolnego wnętrza

Aranżacja poszczególnych pomieszczeń to bardzo indywidualna sprawa. Jedni stawiają na gładkie ściany w jednolitym kolorze, inni szukają ciekawych naklejek ściennych, które nadałyby pomieszczeniu „życia”, a niektórzy wolą gotowe wzory, jakie proponują tapety ścienne.

Osoby ceniące sobie oryginalność i jednocześnie mające pewne zdolności manualne decydują się czasem także na tapety do malowania. W ten sposób zyskują pewność, że dekorowane wnętrze stanie się rzeczywiście niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju.

Salon w niezwykłej odsłonie

Rozmaite tapety do malowania to idealna okazja do odświeżenia salonu. Nie da się ukryć, że najbardziej reprezentatywny pokój w domu powinien zaskakiwać swoją oryginalnością i cieszyć nie tylko oczy domowników, ale i rozmaitych gości.

Tapetę, umieszczoną na ścianie, można malować emulsjami akrylowymi – świetnie sprawdzą się zarówno wersje kolorowe, jak i biała farba. W zasadzie tylko od osoby, zajmujące się malowaniem takiej tapety, zależy, co na niej powstanie.

Można wykorzystywać znane motywy, bardzo popularne podczas urządzania wnętrz. W pokoju dziennym, który ma przecież stanowić prawdziwą wizytówkę całego domu, trzeba przede wszystkim zadbać o spójność stylistyczną z całością aranżacji.

Jeśli właściciel postawił na klasykę, powinien też zadbać o klasyczne wzory, a jeśli woli nowoczesne rozwiązania, lepiej, by zdecydował się na proste, zgeometryzowane kształty.

Pokój dziecięcy daje ogromne pole do popisu

Miejscem, w którym można rzeczywiście wypróbować wszystkie możliwości tapet, przeznaczonych do malowania, będzie pokój dziecięcy. Najmłodsi bez wątpienia uwielbiają kolorowe rozwiązania, pełne spontaniczności i lekkości.

Dobrze więc wybierać jasne, pogodne barwy – zielenie, czerwienie, róże czy żółcie. Trzeba też koniecznie uwzględnić gust malucha – w końcu to on będzie tutaj mieszkał i musi mu się podobać to, co powstanie na ścianie.

Jeśli nie ma się zdolności artystycznych, można wybrać tapety do malowania o konkretnej fakturze, układającej się w określony wzór. Tak na przykład mogą powstać na motyw kwiatowy (różnych układów oraz przedstawień kwiatów jest wiele, wystarczy wybrać ten, który najbardziej podoba się dziecku) czy rysunek sylwetek motyli. Na pewno znajdzie się też jakaś propozycja dla chłopców – piłka czy uproszczona wersja samochodu.

Ozdabianie własnego zakątka

Najprzyjemniej urządza się oczywiście własny pokój. Wtedy można bez skrępowania pozwolić sobie na odrobinę kreatywności, która nada wnętrzu niebanalności i sprawi, że stanie się ono w pełni unikalne.

W ten sposób powstaną ciekawe połączenia barwne i oryginalne wzory, wykreowane w wyobraźni ich twórcy. Tu również można eksperymentować z fakturami, motywami i kolorami.

Jednocześnie wybiera się dokładnie to, co się lubi i tworzy własny kawałek przestrzeni. Na pewno osiąga się lepsze, bardziej oryginalne efekty niż w przypadku zastosowania zwykłej tapety, tapety dekoracyjnej bądź farby, położonej bezpośrednio na ścianie.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)