29 lipca 2016 Udostępnij

Miejsce do pracy w domu - jak je urządzić?

Współcześnie coraz częściej decydujemy się na pracę zdalną, z domu, czyli z miejsca, gdzie czujemy się najlepiej. Szereg zalet takiego rozwiązania zachęca wiele osób do stworzenia idealnego miejsca pracy w domu. Jak je urządzić, by praca była efektywna, a zarazem komfortowa?

Drogi aranżacji miejsca pracy w domowym zaciszu są dwie: albo zrobimy to sami, albo z pomocą fachowca. Szczególnie polecamy to pierwsze: wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, taki jak drabiny (ALVE.pl), wiertarka, kilka śrubek i gwoździ, by wyczarować ciekawą przestrzeń do pracy.

Odpowiednie miejsce w domu

Jednym z ważniejszych wyborów jest ustalenie konkretnego miejsca, w którym ma powstać zakątek do pracy. Najlepiej będzie, gdy nasze domowe biuro będzie osobnym pokojem, które będzie można w całości zaaranżować w dowolny sposób. Problem pojawia się jednak, gdy nasze domostwo nie posiada największego metrażu i miejsce do pracy musi zostać stworzone w jednym z pokojów. Wszystko zależy od upodobań osoby, która ma pracować w wyznaczonym miejscu. Jeśli potrzebujesz ciszy i spokoju, możesz stworzyć miejsce do pracy w sypialni. Wystarczy małe, wygodne biurko lub nawet toaletka. Jeśli zaś potrzebujesz twórczej, otwartej przestrzeni i nie straszny Ci hałas czy towarzystwo innych osób, możesz stworzyć przestrzeń do pracy w salonie. Fajnym sposobem na wydzielenie jej jest postawienie regału czy ukrycie biurka za drzwiami przesuwnej szafy. 

Funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni

Kluczowym elementem miejsca pracy jest duże biurko i wygodny fotel. Sklepy meblowe czy internetowe platformy oferują tak wiele modeli, że wybór odpowiedniego krzesła i biurka wcale nie jest łatwy. Mnogość kolorów, faktur, materiałów czy kształtów bez problemu pozwoli Ci wybrać dokładnie to, czego potrzebujesz i co idealnie wpisze się w styl wnętrza.

Drugim ważnym elementem w kąciku do pracy są półki, szuflady lub regały, które pomogą Ci utrzymać porządek i szybko znaleźć to, co potrzebujesz, na przykład książkę zawierającą niezbędne informacje czy teczkę z dokumentami za zeszły rok. Podobnie jak w przypadku biurka i fotela, tutaj też możliwości jest mnóstwo. Półki nie muszą być nudne - postaw na kolorowe, asymetryczne deski i zaszalej. Regał nie musi być klasyczny - możesz wykorzystać do tego na przykład zwykłą starą drabinę!

Trzecią rzeczą, o której nie można zapomnieć urządzając miejsce do pracy jest właściwe oświetlenie. Może to być wisząca lampka w stylu loftowej miedzianej żarówki lub biurkowa lampka w kontrastowym kolorze. Ważne, by dawała dużo światła, co znacznie poprawi Twój komfort widzenia i uchroni Cię przed nadwyrężaniem oczu. 

Dodatkowo, zwłaszcza w przypadku jeśli pracujesz w branżach kreatywnych, możesz pokusić się o powieszenie tablicy korkowej, kredowej lub magnetycznej. Nie zaszkodzą też różnego rodzaju ozdoby, takie jak fotografie, obrazy czy oryginalne światełka z bawełnianych kul.

Komentarze (0)