8 sierpnia 2016 Udostępnij

Nietuzinkowe dekoracje ścienne

Urządzanie wnętrz w nowoczesnej odsłownie daje więcej wolności niż jakikolwiek inny styl. Nowoczesność może być surowa, może być ciepła, może być sprytnym połączeniem tego, co nowe i stare. Ale przede wszystkim jest zaskakująca i odpowiada na potrzeby dzisiejszego trybu życia. W takich wnętrzach potrzebne są niestandardowe dekoracje ścienne, które dopełnią stylizację pomieszczenia i będą jej wisienką na torcie.

Na jakie nietypowe dekoracje warto postawić

Nietypowe wzory na ścianę, które podbijają serca dekoratorów i klientów to naklejki na ścianę i plakaty na ścianę. Jedną z wielu zalet naklejek na ścianę jest aplikacja, która nie wymaga wbijania gwoździ czy haczyków i niszczenia w żaden sposób powierzchni ściany. Naklejka na ścianę z dobrego sklepu może przyjąć kształt swojego wzoru – dzięki czemu staje się jeszcze bardziej niecodzienną dekoracją, którą można fantazyjnie wpleść w przestrzeń i ciekawie skomponować z meblami. Plakaty na ścianę natomiast przeżywają swoje odrodzenie w pomieszczeniach mieszkalnych i nie kojarzą się już głównie z afiszami informacyjnymi jakimi były dawniej. Są cenione do tego stopnia, że większość osób decyduje się powiesić je w ramie – aby ta zabezpieczała papier przed kurzem, zagnieceniami i pozwalała lepiej zaprezentować wybraną grafikę.

Gdzie znaleźć nietuzinkowe wzory na ścianę

Gdzie plakaty i naklejki na ścianę – tam wzory. Możesz zacząć od najbliższego sklepu z asortymentem budowlanym i dekoracyjnym. Jednak zdecydowanie łatwiej i szybciej będzie poszukać odpowiedniego sklepu w sieci. Odpowiedni to taki, który oferuje wzory na ścianę zgodne z twoimi preferencjami. Przykładowo sklep Artiglo.pl, to serwis, którego cała działalność i sprzedaż oparta jest na współpracy z młodymi artystami. Artiglo oferuje przedmioty codziennego użytku oraz elementy wystroju wnętrz, na które nanoszone są artystyczne, ręcznie przygotowywane grafiki. Znajdziesz tam plakaty na ścianę, jakich nie ma nigdzie indziej – ze wzorami nawiązującymi do tradycji ludowych, do sztuki współczesnej, do pop-artu czy dzisiejszej kultury.

Na co zwrócić uwagę, kupując wzory na ścianę

Kiedy znajdzie się idealny wzór, który pasuje jak ulał, łatwo jest zapomnieć o ważnym aspekcie – jakości produktu. Plakat na ścianę musi mieć odpowiednią gramaturę (co najmniej 200 gramów na metr kwadratowy), a nanoszony na niego nadruk powinien być wykonywany techniką, która zapewnia wierne odwzorowanie kolorów i trwałość. Wybierz swoją niestandardową dekorację ze sklepu, który opisuje dokładnie, w jaki sposób wykonywane są ich dekoracje i z jakich materiałów, to z pewnością wzbudza zaufanie. Kupując naklejkę na ścianę, zwróć uwagę na sposób jej aplikacji – nie jest on trudny, wystarczy nakleić folię na powierzchnię ściany, ale bez odpowiedniego papieru transportowego, który powinien dostarczyć sprzedawca wraz z naklejką, może się ona zagiąć i zniszczyć podczas tego procesu. Czytaj więc uważnie opisy produktu i sprawdź zanim wybierzesz czy twoja nowa dekoracja ścienna będzie nie tylko elegancką ozdobą, ale również trwałym elementem wnętrza.

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)