15 maja 2019 Udostępnij

Narożniki stworzone dla Twojego wnętrza

Sofy narożne są idealne do każdego rodzaju wnętrza, nawet tego najmniejszego. Są one niezwykle wygodne nie tylko w siedzeniu na nim, ale także w ustawieniu go w pomieszczeniu. Bardzo często sofa jest w centrum całego życia rodzinnego, dlatego też powinna być dobrana do potrzeb całej rodziny, czy też jednej osoby w kawalerce, dla której narożnik stanowi kilka funkcji.

Mały narożnik - dla kogo?

Narożniki małe są stworzone przede wszystkim do małych mieszkań, nie tylko kawalerek, ale także tych kilkudziesięcio-metrowych z sypialnią, gdzie narożnik stanowi dodatkowe spanie dla gości, jeśli jest rozkładany. Narożniki małe mają zazwyczaj wymiary około 2,5 metra szerokości i 1,5 metra głębokości, by móc swobodnie i komfortowo usiąść lub położyć się z drugą osobą. W małych mieszkaniach narożniki do salonu są niesamowicie funkcjonalne, szczególnie, gdy stanowią granicę pomiędzy częścią kuchenną, a salonową. Jednak nie tylko w kawalerce i salonie małego mieszkania mają one swoje zastosowanie, ale także w pokoju dla dziecka do spania dla niego lub rodzica podczas czuwania w nocy. Jest to bardzo duże ułatwienie, szczególnie w pokoju niemowlaka, który często budzi się w nocy, a rodzic potrzebuje miejsca, by móc odpocząć lub nakarmić dziecko. Małe sofy narożne znajdą swoje zastosowanie także w pokojach u starszych dzieci, które mogą spać nawet na nierozłożonej kanapie, a komora na pościel może stanowić dodatkowe miejsce do przechowywania ubrań sezonowych czy zabawek.     

Rodzaje małych narożników

Małe narożniki podobnie jak te o standardowych wymiarach i tych większych, posiadają lewe i prawe ułożenie, a także te uniwersalne - przy nich o tym, w którą stronę sofa narożna ma być ustawiona można zdecydować dopiero podczas jej składania. W przypadku sof narożnych uniwersalnych można także w każdej chwili zmienić aranżację i ustawienie sofy w pomieszczeniu - wystarczy ją ponownie złożyć i ustawić w nowym miejscu, by kompozycja była nieco inna, a wnętrze zmieniło nieco charakter. Podobnie jest ze stylem małych kanap narożnych, tak samo, jak te większe mają one różne wykończenie i styl - elegancki, klasyczny, czy nowoczesny. Jeżeli chodzi o wybór tkaniny - może to być ekoskóra, ale także tkanina odporna na plamy, czy też standardowy materiał, o żywych, pasujących do wnętrza barwach. Bardzo często jeden element meblowy w postaci sofy dodaje całemu pomieszczeniu charakteru i stanowi o jego całym klimacie. Dlatego też mała, wygodna pikowana sofa narożna z masą mięciutkich poduszek pozytywnie wpłynie na jakość odpoczynku i samopoczucie domowników.

Komentarze (0)