28 grudnia 2016 Udostępnij

Ciekawe wykończenia kominków, które nadadzą charakter twojemu wnętrzu

Kominek w salonie to nie tylko świetne źródło ogrzewania. Przede wszystkim to zjawiskowa dekoracja, która definiuje charakter przestrzeni. I to nie tylko tej w stylu retro czy klasycznym. Dziś bowiem, poza standardowymi materiałami można wykorzystać choćby szkło. Efekt? Innowacyjny design, który zachwyca nawet wymagających.

Szkło przy tworzeniu kominków? Na pozór to rozwiązanie znane od lat. W końcu front ze szkła stosuje się bardzo często. Ale dziś możliwości są znacznie większe. Warto więc je odkryć.

Nowa jakość szkła

By stworzyć front, czy podstawę kominka ze szkła, potrzebny jest jego odpowiedni gatunek. uwagi na to, że kominek generuje bardzo wysokie temperatury, kluczowe jest, by cechowała je bardzo niska rozszerzalność termiczna. Ważne jest także, by było ono odporne na uszkodzenia oraz mało podatne na osadzanie się substancji smolistych na powierzchni.

Te wszystkie cechy posiada właśnie najlepsze szkło ceramiczne. A do tego dochodzą niezliczone możliwości, gdy chodzi o kształty czy kąt wygięcia. Jednym słowem: na poszukujących nowoczesnych kominków, czeka prawdziwe morze możliwości.

Niesamowity efekt estetyczny przez cały rok

Szklany kominek będzie się prezentować dobrze bez względu na to, czy ogień jest rozpalony, czy też nie. Gdy będziesz z niego korzystać, szkło ceramiczne z techniczną powłoką tlenku metali odbije promienie podczerwone, a co za tym idzie – zwiększy efektywność cieplną, a jednocześnie pozwoli na samooczyszczenie się szyby – tak, by zachowała elegancki wygląd przez cały czas.

A co, gdy kominek ma być oryginalną dekoracją przez cały rok? Wtedy sięgnąć można m.in. po elementy ze szkła ceramicznego pokryte dodatkowymi ornamentami – nanoszonymi metodą sitodruku. To świetne rozwiązanie, jeśli chcesz dodać aranżacji „pazura”, bawiąc się detalem. Po drugie, możesz wybrać szkło z powłoką lustrzaną, które sprawi, że wnętrze wygaszonego paleniska pozostanie niewidoczne, a szyba zadziała niczym lustro weneckie, działając maskująco. Taki dodatkowy blask lustrzany optycznie powiększy wnętrze i nada mu jeszcze bardziej świeżego, nowoczesnego charakteru.

A co, gdy chodzi o kształty? Wystarczy się przyjrzeć choćby propozycjom producenta takiego, jak Węgier Glass, by przekonać się, że odrobina wyobraźni projektanta pozwoli stworzyć prawdziwe cuda.

Kominek to dziś znacznie więcej niż dodatkowe ogrzewanie domu w stylu retro. Jeśli poza funkcją praktyczną poszukujesz również designu, szkło jest jednym z rozwiązań, które mogą się stać dla ciebie inspiracją.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)