
Funkcjonalna sypialnia – jaka powinna być?
Oaza spokoju, centrum naszej prywatności i intymności - taka właśnie powinna być idealna sypialnia. W tym artykule dowiecie się, jak stworzyć piękną, ale przede wszystkim funkcjonalną, sypialnię.
Sypialnia to miejsce magiczne, przeznaczone do relaksu i odpoczynku po ciężkim dniu, pełnym wrażeń. Dlatego tak ważne jest, aby jej wystrój był dopracowany w najdrobniejszym szczególe. Najważniejszymi elementami są tutaj zarówno estetyka, jak i funkcjonalność. Zasłony, poduszki ozdobne, szafy czy lampy ścienne to elementy, które tworzą klimat tego miejsca. Całość pozwala nam na wyczekiwany po całym dniu relaks. Podpowiadamy, jak wybrać te najważniejsze elementy sypialni, aby jej wnętrze było ostoją naszego komfortu.
Łóżko – małe vs duże
Podstawowy element sypialni to oczywiście łóżko. Jego wielkość zależy w dużej mierze od tego czy będzie to mebel jednoosobowy, czy duże łoże małżeńskie. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na powierzchnię, którą dysponujemy. Wstawianie wielkiego łóżka do małego pomieszczenia spowoduje problemy z poruszaniem się lub zajmie cenne miejsce, które moglibyśmy przeznaczyć na inne meble, np. komodę. Z drugiej strony, jeśli posiadamy duże mieszkanie, to sypialnia wyłącznie z ogromnym łóżkiem i kilkoma dodatkami będzie przytulniejsza. Mamy również pewność, że nic nas nie rozproszy.
Lampy – sufitowe vs ścienne?
Kolejną, równie ważną kwestią jest odpowiednie oświetlenie. Większość czasu, który spędzamy w sypialni, przeznaczamy na sen, dlatego warto rozważyć rezygnację z oświetlenia sufitowego. Żyrandole z powodzeniem możemy zastąpić niewielkimi kinkietami. Dla wielbicieli czytania książek w łóżku doskonałym pomysłem będzie stołowa lampka nocna, którą można ustawić na szafce w pobliżu łóżka. Tak dobrane lampy w ciekawy sposób bez wątpienia stworzą niepowtarzalny klimat i zapewnią wystarczającą ilość światła. Coraz popularniejsze są również lampy ścienne mocowane po obu stronach łóżka - świetny design i wysoka funkcjonalność.
Inne meble i dekoracje
Umiar w aranżacji mebli sypialnianych jest wskazany. Zastawienie całych ścian szafami, spowoduje znaczne pomniejszenie przestrzeni, jak również poskutkuje brakiem powierzchni na ustawienie innych, typowo sypialnianych przedmiotów. Wśród nich bez wątpienia znajdzie się wspomniana już wcześniej szafka nocna, na której można trzymać telefon, budzik lub ulubioną książkę oraz regały i półki na kwiaty, czy lampa stojąca, która idealnie sprawdzi się w przypadku braku lamp ściennych. Idealnym rozwiązaniem do sypialni jest również komoda – w stylu dobranym do wnętrza będzie zarówno elementem dekoracyjnym, jak i dodatkowym miejscem do przechowywania.
Materiał zewnętrzny
Zobacz również
Komentarze (0)
Czy złoto jest lepsze od nieruchomości?
VInwestowanie od zawsze budziło emocje. Coraz częściej słyszymy dyskusje na temat tego, co przynosi większy zysk: złoto czy nieruchomości? To pytanie towarzyszy inwestorom od lat, próbującym balansować pomiędzy stabilnością a potencjalnym zyskiem. Przyjrzyjmy się bliżej tym...
VUrządzanie wnętrz potrafi przyprawić o zawrót głowy. To nie tylko decyzja o kolorze ścian, ale również wybór mebli, dodatków oraz ich odpowiednie rozmieszczenie. Warto podejść do tego tematu z rozsądkiem, aby uniknąć typowych błędów, które...
Jak stworzyć niezapomniany klimat restauracji? Elementy udanej aranżacji lokalu gastronomicznego
VAby stworzyć niezapomniany klimat w restauracji, potrzeba czegoś więcej niż tylko dobrego jedzenia. Wyjątkowa atmosfera to klucz do sukcesu lokalu gastronomicznego w Polsce. Kiedy wnętrze przyciąga wzrok, a nastrój sprawia, że odwiedzający czują się komfortowo, szansa na powroty...
Zostaw komentarz