31 lipca 2017 Udostępnij

Rolety do okien - dlaczego warto je mieć?

Lato to okres, kiedy temperatura zarówno na zewnątrz jak i w domu jest bardzo wysoka. W momencie, gdy słońce oprze się na jednej stronie budynku można spodziewać się, że dany pokój bardzo się nagrzeje. Nie trzeba chyba mówić, że upały mają negatywny wpływ na zdrowie i samopoczucie, przez co chodzimy rozdrażnieni i nieustannie zmęczeni. Ale jest bardzo prosty sposób na to, by uchronić się przed słońcem i skutecznie obniżyć temperaturę w pokoju.

Jakie rolety wybrać?

Jedną z najnowszych propozycji w dziedzinie dekoracji okiennych jest roleta o nazwie dzień i noc. Sukcesywnie zdobywa całą masę zwolenników, którzy doceniają jej niecodzienny wygląd i nowatorskie zastosowanie. Dzięki tej rolecie można łatwo regulować dostęp światła do wnętrza. Wystarczy jedno pociągnięcie, aby całkowicie zaciemnić pomieszczenie lub też wpuścić do niego jak największą ilość światła. Nie trzeba podnosić całej rolety do góry by w pokoju nastała jasność. Wspomniana roleta prezentuje się w oknie dużo lepiej, niż zwykły jednolity materiał. Jak powstały rolety dzień i noc? Inspiracją do ich stworzenia stały się żaluzje poziome, jednak te są stworzone z dwóch warstw materiału, a nie tworzywa sztucznego. Nie jesteś zwolennikiem firan i zasłon, wolisz kiedy Twoje okno jest odsłonięte? Rolety dzień i noc z powodzeniem zastąpią oba te dekoracyjne elementy.

Jak działa roleta dzień i noc?

Wszystko zależy tak naprawdę od pory dnia. W ciągu dnia, gdy chcemy by w pomieszczeniu było jasno ustawiamy pasy materiału opuszczonej rolety w taki sposób by była ona przezroczysta, dzięki czemu uzyskujemy pożądany efekt. Natomiast w nocy lub w chwili, gdy potrzebujemy nieco więcej intymności wystarczy ustawić pasy tak, by przezroczyste elementy zostały zasłonięte drugim materiałem. Nie da się ukryć, że roleta dzień i noc spełnia dwie funkcje w jednym. Jest bardzo funkcjonalna i jest doskonałym zastępstwem dla tradycyjnych firan i zasłon.

Pojawia się jeszcze pytanie, gdzie znaleźć omawiane wyżej rolety? Wystarczy, że wejdziesz na stronę https://www.domondo.pl/, a Twoim oczom ukaże się bogaty asortyment sklepu internetowego oferującego bezinwazyjne rolety dzień i noc, czy rolety w kasecie lub wolnowiszące. Wybierz takie, które najbardziej spełniają Twoje oczekiwania i najlepiej sprawdzą się w Twoim domu. Dobierz odpowiednią szerokość i kolor, złóż zamówienie, a kurier dostarczy zakupione przez Ciebie produkty wprost do Twoich drzwi.

Materiał partnera zewnętrznego

 

Komentarze (0)