25 lipca 2017 Udostępnij

Wakacje na Chorwacji 2017 - jakie miejsca zobaczyć, co ze sobą zabrać?

Chorwacja to niewielki kraj, ale jeden z najpiękniejszych w Europie. Każdego roku jak magnes przyciąga turystów z Polski, którzy szukają spokoju i wypoczynku. Możesz być pewien, że na skąpanych słońcem chorwackich plażach choć na chwilę zapomnisz o troskach i problemach dnia codziennego. Sprawdź, jakie miejsca warto zwiedzić podczas pobytu w Chorwacji (ciekawe wakacyjne oferty znajdziesz m.in. tutaj: http://dreamtours.pl/wakacje/chorwacja).

Największe atrakcje Chorwacji

W rankingach najcenniejszych i najczęściej odwiedzanych zakątków Chorwacji zawsze w czołówce mieści się Dubrownik, zwany przez niektórych prawdziwą „Perłą Adriatyku”. Jest to stosunkowo stare miasto, pełne zabytkowych świątyń i kamienic, których zwiedzanie niejednego pochłonie na długie godziny.

Zaraz po Dubrowniku warto skierować się w kierunku Parku Jezior Plitwickich. Ten czarodziejski zakątek obejmuje kompleks szesnastu jezior krasowych połączonych ponad 90 wodospadami. Z pewnością zaskoczy Cię niesamowity turkusowy kolor jezior, jaki powstał na skutek rozpuszczenia w wodzie węglanu wapnia.

Na miejscu trzecim, naszym zdaniem powinien znaleźć się Split – drugie co do wielkości miasto Chorwacji. Mieszczą się tutaj pozostałości gigantycznego pałacu Cesarza Dioklecjana, które teraz pełnią rolę uliczek i placyków starówki. Warto wygospodarować nieco wolnego czasu na przemierzanie nimi, a przy tym podziwianie tego co zostało po tamtych czasach.

Co spakować do walizki?

W pierwszej kolejności zabierz ze sobą dokument potwierdzający Twoją tożsamość, który będzie swego rodzaju przepustką do miejsca wypoczynku. Potem przejdź do wybrania najwygodniejszego obuwia, jako że większość ludzi zabiera go zdecydowanie za dużo. Weź tylko te buty, które będą wygodne i najbardziej uniwersalne, będziesz mógł założyć je do wielu strojów i na wiele okazji. Postaraj się odchudzić swoją kosmetyczkę. Spakuj tylko niezbędne kosmetyki, a te o dużych gabarytach przelej do mniejszych buteleczek, bo i tak nie zużyjesz wszystkiego.

Dobrze jest dorzucić do bagażu niewielką saszetkę, do której wsadzimy tabletki przeciwbólowe, pastylki na ból gardła i plastry na odciski. Nigdy nie wiadomo, czy podczas pobytu w Chorwacji nie zacznie boleć Cię brzuch lub głowa, albo czy wygodne buty nie zrobią Ci małego psikusa i nie zostawią na Twoich stopach drażliwych śladów. Mając pod ręką taki niezbędnik szybko pozbędziesz się kłopotu.

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)