10 września 2020 Udostępnij

Grill gazowy czy palenisko?

​Wspomnienie wieczornego ogniska przywołuje nam na myśl czasy dzieciństwa. Palenisko ogrodowe lub grill gazowy pozwolą nam na tę sentymentalną podróż. Które urządzenie jest najlepsze i czym się kierować przy wyborze?

1. Zalety grilla gazowego

2. Palenisko ogrodowe – ognisko jak za dawnych lat

Zalety grilla gazowego

Grill gazowy to wygodne urządzenie, dzięki któremu w łatwy sposób przygotujemy smaczne potrawy. Jego zaletą jest tempo nagrzewania, które jest nieporównywalnie szybkie, a jednocześnie jego temperaturę można bez problemu kontrolować. Ponadto grille gazowe są łatwe w utrzymaniu czystości. Z uwagi na brak resztek popiołu oraz węgla, szybko usuniemy zabrudzenia.

Popularność grilla gazowego jest duża. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują wygodnego urządzenia do wykorzystania na dworze. Do naszego wyboru są duże modele, które sprawdzą się w różnego rodzaju restauracjach, gdzie jest potrzebne kilka palenisk jednocześnie. Oprócz nich możemy zamówić również grille gazowe kompaktowe oraz turystyczne – idealne na czas podróży w plener. Z całą pewnością jest to urządzenie wygodne oraz nowoczesne, dla osób, lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu.

Palenisko ogrodowe – ognisko jak za dawnych lat

W przeciwieństwie do grilli gazowych paleniska ogrodowe nie są kompaktowymi urządzeniami, które zabierzemy zawsze ze sobą. Pomimo tego cieszą się one dużą popularnością wśród fanów wieczornych ognisk. Trzeba bowiem podkreślić, że paleniska ogrodowe mogą pełnić dwie funkcje: grilla oraz ogniska. Do jego rozpalenia możemy wykorzystać drewno lub węgiel. Jeśli chcemy wykorzystać palenisko jako tradycyjny grill, wystarczy wykorzystać dodatkowy ruszt, który zamieścimy nad ogniem.

Paleniska ogrodowe pozwolą nam przypomnieć sobie zapach oraz smak potraw z ognisk z dawnych lat. Stworzą one magiczną przestrzeń, w której spędzimy miło wieczór z najbliższymi. Ta romantyczna sceneria jest kuszącą wizją, dla każdego, kto pragnie odmienić swój ogród. Paleniska ogrodowe występują w różnych wariantach. Możemy wybierać spośród tradycyjnych wariantów i minimalistycznego designu. Ponadto instalując dodatkowe szklane osłony czy półki boczne, zadbamy o jeszcze większe bezpieczeństwo. Choć trzeba podkreślić, że paleniska ogrodowe należą do bardzo bezpiecznych urządzeń oraz są mniej awaryjne w przeciwieństwie do tradycyjnych grilli.

Co zatem wybrać? Palenisko czy grill? Wybór zależy tylko od nas i naszych możliwości. Jeśli dysponujemy dużą przestrzenią i poszukujemy rozwiązania na stałe – palenisko ogrodowe będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem. W innym przypadku warto postawić na grill gazowy, który jest nie tylko wygodny i kompaktowy, ale również prosty w obsłudze.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)