4 listopada 2016 Udostępnij

Kupujesz okna? Wybierz te energooszczędne

Okna energooszczędne to rozwiązanie, dzięki któremu z Twojego domu ciepło nie będzie „uciekać” w szybkim tempie. Ma to bardzo duże znaczenie w okresie grzewczym – mniejsze straty ciepła to jednocześnie niższe rachunki za ogrzewanie.

Chyba każdy z nas marzy o tym, aby jak najmniej pieniędzy wydawać na ogrzewanie domu. Jest wiele czynników, które decydują o tym, jak wiele ciepła „ucieka” z budynku. Jednym z tych zasadniczych jest stolarka okienna. Nieszczelne lub nieprawidłowo zamontowane okna sprawiają, że z pomieszczeń uwalnia się sporo ciepła, co wiąże się z koniecznością dłuższego lub bardziej intensywnego ogrzewania i sporych wydatków. Kupując okna warto więc wybrać te energooszczędne.

Jakie elementy decydują o energooszczędności?

W porównaniu ze standardową stolarką, okna energooszczędne pozwalają ograniczyć straty ciepła prawie dwukrotnie. I tak na przykład przyjmując, że w danym obiekcie łączna powierzchnia okien wynosi 30 metrów kwadratowych, to roczne straty ciepła w przypadku standardowej stolarki okiennej wyniosą aż 2808 KWh, natomiast w przypadku stolarki energooszczędnej będzie to tylko 1512 KWh. Już ten jeden przykład wyraźnie ilustruje nam, jak duże znaczenie w ograniczeniu strat ciepła budynku ma zastosowanie energooszczędnej stolarki okiennej.

Podstawowym elementem, który wpływa na energooszczędność danych okien, są szyby. A jest tak dlatego, że to właśnie szyby są zdecydowanie lepszym izolatorem aniżeli ramy okien. Tutaj więc dobrym rozwiązaniem są okna wielokomorowe, które zagwarantują bardzo korzystne efekty w zakresie izolacji termicznej. Ponadto wielokomorowa konstrukcja to zawsze też zdecydowanie lepsza stabilność całego okna. Jeżeli chcesz kupić właśnie wielokomorowe okna energooszczędne, to warto skorzystać z oferty Grupy Solo. Ich produkty dostępne są w salonach, między innymi w salonie okien w Rzeszowie. Zdecydowanie godnym polecenia jest profil okienny Bluevolution 92. Ta linia okien powstała właśnie specjalnie z myślą o budynkach energooszczędnych i pasywnych. Bluevolution 92 to konstrukcja 6-cio komorowa i 92 mm głębokości montażowej zabudowy – takie rozwiązanie zapewnia niezwykle wysoką izolację termiczną. Jest to profil okienny, który znacząco przyczynia się do redukcji kosztów ponoszonych na ogrzewanie.

W oknach energooszczędnych przestrzenie pomiędzy szybami wypełnia gaz szlachetny, który przewodzi ciepło w znacznie mniejszym stopniu aniżeli powietrze. Jest to więc kolejny czynnik, który ma wpływ na izolację termiczną okien. Bardzo ważne są oczywiście ramy okienne. Tutaj istotną kwestią jest odpowiednio duża głębokość zabudowy. W oknach energooszczędnych powinno być to minimum 70 mm. Większa głębokość zabudowy to jednocześnie możliwość zastosowania w konstrukcji okien większej liczby komór oraz szerszych pakietów szybowych.

Zakup okien energooszczędnych to idealne rozwiązanie na wiele lat użytkowania. To ogromna wygoda, zawsze ciepłe pomieszczenia i jednocześnie zdecydowanie mniejsze wydatki ponoszone na ogrzewanie budynku. Warto więc zapoznać się z ofertą Grupy Solo dostępną na stronie http://www.oknasolo.pl/kontakt-oddzialy/okna-rzeszow.html

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)