13 marca 2021 Udostępnij

Jak przygotować swój dom na perfekcyjny wieczór z pokerem?

Aktualnie ciężko o ciekawą rozrywkę poza domem. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by wraz z przyjaciółmi urządzić sobie wieczór pełen emocji. Poker to jedna z najpopularniejszych gier karcianych na świecie, co sprawia, że niemal każdy zna jej ogólne zasady. Jest to zatem doskonała okazja do zaproszenia kilku bliskich osób i rozpoczęcia rekreacyjnych zmagań. Kluczem do udanego spotkania jest jednak odpowiedni nastrój i oddanie klimatu. Co powinno znaleźć się w domu gospodarza?

Zestaw do gry w pokera – obowiązkowe elementy

By jak najlepiej oddać nastrój i rozbudzić wyobraźnię graczy, warto zainwestować w kilka elementów, które mocno podniosą prestiż całego spotkania. Podstawową rzeczą, którą należy posiadać, nawet w przypadku amatorskich, niezbyt częstych rozgrywek, jest talia kart plastikowych. Takie karty nie gną się, trudno je niszczyć, a także jeszcze trudniej oznaczyć. Wydatek na tego typu zakup nie jest duży. Dwa zestawy to koszt kilkudziesięciu złotych w popularnych sklepach internetowych. Dlaczego akurat dwa zestawy kart? Dodatkowa talia może znacznie usprawnić rozgrywkę w przypadku, gdy do zarządzania stołem nie została oddelegowana jedna osoba. Gdy brakuje krupiera, gracz na BU rozdaje karty, a w tym czasie SB może już tasować talię z poprzedniego rozdania. Taki „taśmociąg” usprawnia rozgrywkę i zmniejsza czas bezczynności pomiędzy poszczególnymi rozdaniami – kolejny dealer może od razu rozpocząć nową turę bez konieczności oczekiwania na zbiór kart i ich tasowanie.

Kolejnym niemal obowiązkowym elementem każdego spotkania przy pokerze są żetony. Małe, kolorowe krążki służą do stawiania zakładów, a także określania poziomu majątku każdego z graczy. W przypadku rozgrywki na 5-7 graczy, spokojnie wystarczy zestaw złożony z trzystu żetonów. W zależności od tego, jakim budżetem dysponuje gospodarz, można pokusić się o lżejsze lub cięższe krążki. Oczywiście im większa waga jednego żetonu tym lepiej – sprawia on wrażenie solidnego, wygodniej można się nim posługiwać oraz nie zniszczy się tak prędko. Za wagą idzie jednak cena – ograniczając budżet można nawet pokusić się o zamiennik krążków w postaci bilonu czy wyposażenia gier planszowych.

Zupełnie opcjonalnym dodatkiem, jednak mocno wpływającym na odczucia z rozgrywki jest mata pokerowa lub sukno pokerowe. Dzięki takiemu elementowi karty nie ślizgają się po stole, a także łatwiej je podnosić. Niezły produkt w tej kategorii można kupić za mniej niż sto złotych – na pewno będą to dobrze wydane pieniądze!

Nastrój pokerowego wieczoru

Choć od kilku miesięcy ciężko odwiedzić kasyno, nie znaczy to, że rozrywki znanej z tego typu miejsc nie można praktykować z przyjaciółmi! Ważnym elementem odzwierciedlenia emocji i doświadczeń jest jednak nastrój. Podczas wieczora z pokerem warto przyciemnić nieco światła, w tle odtworzyć spokojną, neutralną muzykę i zadbać o odpowiednie przekąski i napoje. Przyjacielskie rozrywki powinny dawać nie tylko emocje związane z grą o pokaźne pule, ale również być pretekstem do rozmowy, debat czy zasięgania porad.

Im więcej graczy tym lepiej!

Podstawowy zestaw żetonów, na który składa się 300 krążków w zupełności wystarczy, by „obsłużyć” siedem osób. Nie trudno się jednak domyślić, że im większa ilość graczy, tym większa zabawa. Powiększenie grupy znajomych wcale nie musi oznaczać odrzucenia niektórych z nich przy kolejnej partii – wystarczy zaopatrzyć się w większą liczbę żetonów do gry.

Oczywiście może zdarzyć się, że z pewnych przyczyn fizyczne spotkanie nie będzie możliwe. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać zdobycze techniki i przenieść wieczór pokerowy do świata Internetu! Dla przykładu, Betsson PL może zaoferować kilka niezłych ofert, gdy przyjdzie czas na nieco wirtualnego hazardu.

Komentarze (0)