13 listopada 2017 Udostępnij

Nowoczesne schody i balustrady - najnowsze trendy w wykończeniu

Współczesne czasy odznaczają swoją obecność w wystroju wnętrz poprzez ciągłą zabawę formą. Wykorzystywanie i mieszanie przeróżnych materiałów, takich jak dąb przy produkcji schodów oraz stal i inne metale przy tworzeniu balustrad pokazuje, że coraz odważniej odchodzimy od klasycznej wizji schodów stworzonych w całości w drewnie. Właśnie dzięki nim przestrzeń współczesnego domu może się prezentować bardzo nowocześnie i przede wszystkim — ciekawie. Warto zdać sobie sprawę, z tego, jakie są najgorętsze trendy w projektowaniu wnętrz.

Jedną z najważniejszych kwestii jest zmiana roli schodów w codziennym życiu domowników. Dziś nie są już one wyłącznie drogą na inną kondygnację, a stały się elementem wystroju domu w takim samym stopniu jak meble czy lampy. Pomimo wspomnianej wcześniej nowej funkcji nie powinniśmy dać się zwariować i w żadnym wypadku nie przedkładać praktycznego aspektu nad ten estetyczny. Nie zapominajmy o tym, do czego mają służyć!

Schody

Zacznijmy od tematu nowoczesnych schodów. Dziś możemy w pełni dostosowywać je do potrzeb i stylu życia naszej rodziny. Poprzez odpowiednie ich umiejscowienie jesteśmy w stanie stworzyć odpowiednią atmosferę wśród domowników. Budowa schodów w centrum salonu może zbliżyć do siebie członków rodziny i może ściśle połączyć piętra. Gdy znajdą się niemalże przy samym wejściu, zaproszą nas do wejścia na górę, w celu odpoczynku i odcięcia się od świata. Jesteśmy teraz świadkami rosnącej popularności budowy schodów kręconych, zajmujących znacznie mniej miejsca, ale będących nieco mniej wygodnymi do korzystania niż te proste, jednobiegowe.

balustrada

Balustrada

Ze względów praktycznych, balustrada schodowa ma być przede wszystkim zabezpieczeniem, aby podczas poruszania się po nich, nie stała nam się niepotrzebna krzywda. Gdy dobierzemy ją odpowiednio, świetnie dopełni wystrój pomieszczenia i sprawi, że będzie się prezentować elegancko i szykownie. Przede wszystkim powinniśmy dostosować ją do tego, jak wygląda nasz dom. Lekka i finezyjna doda mu nowoczesności. Z drugiej strony, gdy będzie ona ciężka i masywna, stanowić będzie o bezpieczeństwie naszego ogniska domowego.

Metal to nowe wyjście

Coraz popularniejszym trendem jest wykorzystanie w balustradach najróżniejszych metali jak, chociażby stal. Można ją modelować w dowolne kształty oraz wycinać w nim najróżniejsze kształty lub wzory, takie jak koła, wielokąty, kropki – ograniczeniem jest wyłącznie nasza wyobraźnia i artystyczny duch. Łącząc metalową balustradę z drewnianymi stopniami, otrzymamy eklektyczną mieszankę, która wpisze się świetnie w nowoczesny duch obecnej architektury.

balustrada schodowa

Sami widzimy, w wykończeniu wnętrz panującymi trendami nadal są klasyczne drewno z dodatkiem industrialnego sznytu w postaci stopów metalów. Wszystko ma sprawić, że nasz dom będzie miejscem praktycznym z dużą dozą stylu. Pamiętajmy jednak, aby przy decydowaniu się na zakup nie kierować się ślepo tym, co jest obecnie modne i lubiane przez masy, ale tym, co podoba się nam i co będzie pasować do naszego domu.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)