3 września 2022 Udostępnij

Jak wybrać materac do łóżka?

Jak wybrać odpowiedni materac do spania? Jakimi kryteriami kierować się podczas wyboru odpowiedniego modelu? Na te pytania odpowiedzi poszukuje wiele osób, które stoją przed zakupem materaca do łóżka. Dobry materac do spania to fundament zdrowego i efektywnego wypoczynku, więc wybór musi być właściwy. Podpowiadamy jak dokonać najlepszego wyboru!

Czym charakteryzują się najlepsze materace?

Dobór materaca do łóżka wcale nie jest najprostszym zadaniem. Modeli dostępnych na rynku jest cała masa. Najlepsze z nich muszą gwarantować wyjątkowe warunki do spania i charakteryzować się właściwościami prozdrowotnymi. Dobrze, aby wybrany materac nie gromadził w sobie kurzu. Jednocześnie powinien on w odpowiedni sposób zabezpieczać kręgosłup oraz mięśnie go otaczające. Dzięki temu po przebudzeniu będziemy wypoczęci i w pełni zrelaksowanie. Wybierając odpowiedni materac sklep oraz producent również mają istotne znaczenie. Najlepszym rozwiązaniem jest korzystać z ofert sprawdzonych marek. 

Waga użytkownika a materac do spania

Jakie są najlepsze materace do łózek podwójnych, pojedynczych lub dla dzieci? Zacznijmy od wagi śpiącej na nich osoby. Ogólnie przyjmuje się, że im cięższy użytkownik, tym materac powinien być twardszy. Jednak twardość materaca oraz to, jak się na nim wysypiamy, wymyka się temu podziałowi. Część ludzi woli spędzać noc na miękkim podłożu, z kolei inni wolą twardsze modele. Dlatego też warto zainwestować w dwustronny materac z różnymi strefami twardości. W razie problemów zawsze można go obrócić na drugą stronę 

Dla par i cięższych osób dobrym rozwiązaniem są materace kieszeniowe. Nawet przy dużej różnicy wagi pomiędzy dwójką użytkowników, drgania w materacu kieszeniowym nie są przenoszone na drugą połowę łóżka. Zapewnia to spokojny sen każdemu użytkownikowi. Najlepsze materace dla dzieci to te wykonane z pianki bądź materace bonellowe. Nowością natomiast są materace hybrydowe łączące w sobie zalety modeli sprężynowych i piankowych. 

Jakie materace dla alergików?

Na różnego rodzaju alergie cierpi prawie połowa Polaków. Najczęściej uczulają roztocza znajdujące się w domowym kurzu. Te mikroskopijne pajęczaki żywią się głównie martwym naskórkiem, przez co materace stają się ich idealnym miejsce osiedlania. Dlatego, aby zapewnić zdrowy sen alergikom, polecamy takie materace, w których rozwój roztoczy jest utrudniony. Takimi modelami są przewiewne materace piankowe, materace lateksowe oraz materace termoplastyczne.

Przy wyborze odpowiedniego modelu materaca do spania dla alergika, warto również wziąć pod uwagę czy w jego skład wchodzi mata kokosowa. Cechuje się ona właściwościami antybakteryjnymi. Jest ona prasowana pod wysokim ciśnieniem i dodatkowo lateksowana. Oznacza to, że w przestrzeni pomiędzy włóknami maty kokosowej nie ma miejsca na to, aby rozwinęły się roztocza.

Artykuł partnera

Komentarze (0)