15 grudnia 2017 Udostępnij

Estetyka i funkcjonalność karniszy drewnianych oraz metalowych

Urządzanie wnętrza w domu czy mieszkaniu wymaga skupienia się na wielu czynnikach. W głównej mierze stawiamy na estetykę, ale nie możemy zapomnieć również o funkcjonalności. Nawet najładniejsze kolory ścian, czy też najmodniejsze meble mogą po pewnym czasie zacząć nas nudzić, jeśli nie zadbamy oto, aby spełniały swoje podstawowe potrzeby. Komfort użytkowania jest równie istotną kwestią podczas aranżacji wnętrz, co sam wygląd. Ważne, aby kanapa, która jest hitem tego sezonu, była jednocześnie wygodna.

Piękny kolor ścian może okazać się zmorą jeśli będzie nas rozleniwiać oraz powodować problemy z utrzymaniem koncentracji. Podobnie jest z karniszami - warto wiedzieć jaki rodzaj karniszy ze sklepu Mardom powinniśmy wykorzystać w danym pomieszczeniu, żeby dobrze wyglądał i był funkcjonalny.

Karnisze metalowe - dobre do każdego wnętrza?

Ze względu na materiał z jakiego są wykonywane karnisze metalowe, znajdą swoje zastosowanie w większości pomieszczeń naszego domu. Ten rodzaj karniszu będzie odpowiednim wyborem zarówno do salonu, jak i kuchni ze względu na swoją funkcjonalność i estetykę. Zwróćmy uwagę na to, że kuchnia jest pomieszczeniem, w którym panuje zazwyczaj duża wilgotność. Dlatego w takich warunkach zalecane jest stosowanie karniszy metalowych, z tego powodu, że karnisze drewniane mogą się szybko wypaczyć.

Podobnie jest ze względów estetycznych. Karnisze metalowe będą się dobrze prezentować w kuchni, ponieważ występują w takich kolorach jak biały, satynowy czy też stal nierdzewna. Na dodatek świetnie komponują się ze szkłem znajdującym się w pomieszczeniu.

karnisz

Zaletą karniszy metalowych jest również możliwość prostej wymiany ozdobnych końcówek, dzięki czemu możemy wykorzystać je zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i w tych nowoczesnych, cechujących się minimalizmem.

Karnisze drewniane - w jakich pomieszczeniach najlepiej wykorzystać?

Przy wyborze tego typu karnisza, kluczową rolę odgrywa funkcjonalność. Ze względu na strukturę drewna, lepiej unikać wykorzystywanie go w pomieszczeniach takich jak kuchnia czy łazienka, w których panuje duża wilgotność wpływająca negatywnie na ten rodzaj karnisza. Karnisze drewniane świetnie sprawdzą się we wnętrzach, w których chcemy stworzyć ciepłą i rodzinną atmosferę. Salon wyposażony w skórzane fotele, drewniane elementy oraz meble, będzie bardzo dobrze komponował się z odpowiednio dobranymi kolorystycznie karniszami drewnianymi.

karnisz drewniany

Karnisze drewniane najczęściej wybierane są do dużych pomieszczeniach, ponieważ drewno nad oknem w małej przestrzeni może okazać się zbyt przytłaczające. Należy również zwrócić szczególną uwagę na rodzaj zasłony jaki chcemy zastosować. Masywna tkanina, może okazać się zbyt ciężka na drewniane karnisze, które posiadają mniejszą wytrzymałość od karniszy metalowych. Natomiast jeżeli nasz karnisz drewniany bez problemu udźwignie ciężką zasłonę, dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie go w sypialni czy też pokoju dziecięcym. Z tego względu, że karnisze drewniane cechuje mniejszy hałas podczas przesuwania zasłon, niż metalowe.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)