7 listopada 2022 Udostępnij

Ten najważniejszy dzień

Dzień ślubu to niezwykle ekscytujące wydarzenie w życiu każdej kobiety. Wkraczanie w kolejny etap życia wiąże się jednak z wielkimi i czasochłonnymi przygotowaniami. Zaczyna się od pięknych na ogół zaręczyn, ale tak naprawdę wprawiamy tę całą machinę w ruch, ustalając ostateczną datę ślubu. Właśnie wtedy zaczyna się etap, w którym temat zaślubin staje się tematem przewodnim naszej codzienności. Przygotowania odbywają się często na wielu płaszczach jednocześnie. Od czego zacząć i jak w tym wszystkim się nie pogubić? 

Zaproszenia

Zaproszenia na ślub to kluczowa sprawa dla osób, które pragną ten wyjątkowy dzień spędzić w otoczeniu najbliższych. W dobrym zwyczaju jest wręczenie zaproszeń przynajmniej sześć miesięcy przed ślubem. Niektórzy uważają, że taka informacja powinna dotrzeć do gości nieco wcześniej. Zaproszenia mogą przyjmować bardzo różne formy. Na rynku znajdziemy wiele firm, które zajmują się realizacją nawet najbardziej skomplikowanych projektów. Warto jednak przed pierwszą rozmową ustalić, jakie są nasze oczekiwania. Takie przygotowanie przed pierwszym spotkaniem z realizatorem pozwoli nam zaoszczędzić sporo czasu. 

Wybór sali

Bez względu na to, czy ceremonia odbywa się w urzędzie stanu cywilnego czy w kościele, wesele najprawdopodobniej będzie odbywało się w restauracji. To kolejny aspekt o którym warto pomyśleć znacznie wcześniej. Cieszące się doskonałą renomą restauracje miewają zajęte terminy już na początku roku, a zatem im szybciej się zdecydujemy, tym większe szanse na to, że miejsce będzie wolne. Warto jak najwcześniej określić, jakie są nasze oczekiwania w kwestii dekoracji. Być może zdecydujemy się na balonowe girlandy, a może marzą nam się jedynie kwiaty? To z przedstawicielami restauracji będziemy również omawiać kwestie cateringowe. Dobrą wiadomością jest fakt, że wiele miejsc organizujących wesela oferuje degustację. To duże ułatwienie dla osób, które niezdecydowanych. Pragnąc pamiętać o wszystkich kwestiach do załatwienia z właścicielami restauracji, warto przed spotkaniem przygotować sobie listę pytań i kwestii do omówienia. 

Ubiór 

Ubiór mężczyzny w dniu ślubu niewiele różni się od ubioru gości płci męskiej. Wystarczy dobry garnitur, odpowiednie obuwie i krawat. Znacznie trudniej wybrać odpowiednią kreacje dla kobiety. Suknie ślubne (polecamy ANNA KARA) to jeden z najważniejszych elementów podczas ślubu. To one cieszą się największym zainteresowaniem i to one są poddawane bezustannej ocenie. Każda kobieta w tym ważnym dniu pragnie prezentować się zjawiskowo. Na szczęście moda ślubna to branża, która ma wiele do zaoferowania. Renomowane salony sukien ślubnych mogą poszczycić się doskonałymi ofertami. Ta różnorodność powoduje, że każda kobieta będzie w stanie znaleźć suknię idealną. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by stworzyć wyjątkowy model szyty na miarę. W takiej sytuacji przyszła panna młoda będzie miała wgląd w proces twórczy, mogąc decydować o wszystkich szczegółach na każdym etapie konstruowania dzieła. Bardzo dobrym pomysłem jest rozpoczęcie poszukiwań przynajmniej sześć miesięcy przed ślubem. To odpowiednia ilość czasu zarówno na znalezienie idealnego modelu, wprowadzenie ewentualnych poprawek lub uszycie wspaniałej sukni od podstaw.

Artykuł partnera

Komentarze (0)