5 marca 2019 Udostępnij

Pomysł na nowoczesne wnętrze

Urządzając nowe mieszkanie, domownicy zazwyczaj stawiają na to, aby całe było utrzymane w jednym stylu. Nowoczesne wnętrza wymagają określonego, zwykle prostego wystroju, zarówno pod względem form, jak i kolorów.

Postaw na eleganckie, minimalistyczne piękno w salonie

Nowoczesny styl odznacza się minimalizmem. W takich mieszkaniach dominują jednolite, stonowane kolory, często biele i szarości lub naturalne odcienie jasnego drewna. Projektanci decydują się na tworzenie mebli bez zbędnych ozdobników.

Szczególny nacisk kładzie się na wystrój salonu, gdyż to on jest najbardziej reprezentatywnym miejscem w całym mieszkaniu. Tam najczęściej przebywają goście, a także domownicy chcący odpocząć po całym dniu pracy. Dlatego salon powinien cieszyć oko, sprawiać, że cała rodzina chce w nim przebywać i nie czuje się przytłoczona nadmiarem mebli, niedoborem przestrzeni czy chaosem wzorów.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, projektanci skupiają się nie tylko na praktycznym zastosowaniu danego mebla, ale również na jego odpowiednim wyglądzie. Dlatego, aby być w pełni zadowolonym z wystroju wnętrza, warto skupić swoją uwagę na meblach, które projektowane są z myślą o niebanalnych aranżacjach.

Designerskie meble często tworzone są przez pasjonatów i artystów, dlatego potrafią zachwycać i zdumiewać swoimi formami i barwami. Są znacznie bardziej pomysłowe i odważne niż tradycyjne wyposażenie domu. Dlatego każdy, kto pragnie, aby jego wnętrze było niepowtarzalne, może rozejrzeć się za takimi projektami, rezygnując z popularnego wzornictwa.

Sofa jako centrum

W nowoczesnym salonie najważniejszy jest wypoczynek. Każdy z nas chce w swoim domu mieć komfortowe miejsce, w którym będzie mógł pograć w planszówki z przyjaciółmi czy obejrzeć telewizję rodziną. Nic więc dziwnego, że sofa jest jednym z najistotniejszych mebli w tym pomieszczeniu.

W zależności od wielkości mieszkania wybierać można spośród wielu wersji i rozmiarów, zaczynając od obszernych narożników, a kończąc na niewielkich, rozkładanych kanapach, które mogą pełnić jednocześnie funkcję zapasowego łóżka dla przyjezdnych gości. Oprócz prostych, prostokątnych modeli, znaleźć można także nietypowe rozwiązania, takie jak Tritos Modular, która jest sofą o łukowatym kształcie, a może także przeobrazić się w półokrąg czy linię falistą, tworząc ciekawe, nietypowe aranżacje.

Równie ciekawym rozwiązaniem jest designerska sofa Bouli o asymetrycznym wyglądzie. Posiada nieregularną powierzchnię, która pozwala użytkownikom przyjmować na niej różnorodne, wygodne pozycje. Jej ciekawą cechą jest możliwość doboru zindywidualizowanych nóżek, a nawet podwieszenia. Dzięki takiemu meblowi można poczuć się jak w futurystycznym filmie.

 

Artykuł partnera

Komentarze (0)