20 września 2016 Udostępnij

Jaki sufit do łazienki?

Jasne, że wszystko można załatwić przy pomocy emulsji, ale czy emulsja zakryje nam przewody instalacyjne, jeśli biegną pod sufitem? Czy uda nam się zrobić takie oświetlenie by dawało rozproszone światło, bo jednak takie w łazience jest najlepsze, zwłaszcza kiedy korzystamy z lustra. O tym na jaki rodzaj sufitu możemy sobie pozwolić w łazience w dużej mierze może zadecydować, wielkość, wysokość i kształt pomieszczenia.

Sufit na poddaszu

Łazienki urządzane na poddaszu mają swój niepowtarzalny klimat. Pochyła ściana daje większe szanse na wykorzystanie światła naturalnego. Dużo uroku może dać pozostawienie na widoku belek od powały. Natomiast i w tym wypadku wieczorem lub nocą daje się uzyskać światło rozproszone w różnoraki sposób, choćby mocując na belkach paski żaróweczek ledowych albo kinkiety z panelami z matowego szkła lub panelami z płyty nieprzeźroczystej. Chociaż, jeśli pochyła ściana w łazience na poddaszu nie dochodzi aż do przeciwległej ściany pionowej to i tu może się sprawdzić sufit podwieszany.

Nowoczesne sufity podwieszane

O ich efekcie estetycznym w dużej mierze decyduje powierzchnia sufitu, bowiem podwieszenie z oświetleniem wcale nie musi być prostokątne. Może być na przykład owalne i stanowić rodzaj wyniesionej do góry płyciny z płyty gipsowej przymocowanej na krawędziach do trwalszego materiału budowlanego, na przykład betonu. Chociaż sufit może być również podwieszony na prętach jeśli oświetlenie chowamy między część dolną i górną, po to by było maksymalnie rozproszone.

Ciekawy efekt daje połączenie wmontowanych w podwieszenie reflektorków punktowych i wykorzystanie niewidocznego (schowanego na górze) światła w innym kolorze rozjaśniającego boki sufitu. Dodatkowo sufity podwieszane można kształtować kilkupoziomowo i z kilku kolorów. Innym wariantem może być podwieszenie sufitowe wykonane z matowej prześwietlającej się płyty. Zarówno dostęp do różnych rodzajów materiałów, jak i formy sufitów są tu niemal nieograniczone.

Też podwieszany, ale inny...

Jedną z najnowszych ciekawostek budowanych jest sufit napinany, podobny do folii budowlanej. Można taką folię zamówić w różnych kolorach i rożnych kształtach, nawet z nadrukiem. Po złożeniu zamówienia konkretny kształt jest obszywany gumowymi uchwytami. Jeśli idzie o podświetlenie, to w tym wypadku najlepiej sprawdza się ledowe w paskach, zarówno pod względem oszczędności energii, jak i dlatego, że nie generuje wysokiej temperatury.

Na pewno sposobów na sufity łazienkowe jest więcej, ale i te propozycje dają nieograniczone możliwości.

Zapraszamy do odwiedzin w serwisie KKPOL.com - polskiego producenta stelaży podtynkowych

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)