31 marca 2016 Udostępnij

Jakie akcesoria łazienkowe powinny znaleźć swoje miejsce w tym pomieszczeniu?

Dodatki łazienkowe

Wyposażając łazienkę zazwyczaj kładziemy nacisk przede wszystkim na jej funkcjonalność. Nie można jednak nie zgodzić się z tym, że o klimacie tego pomieszczenia przesądzają przede wszystkim dodatki. Już choćby dlatego warto przyjrzeć im się bliżej.

O czym pomyśleć wyposażając łazienkę?

Dla nikogo zaskoczeniem z pewnością nie będzie to, że bez względu na jej rozmiar, w łazience powinny znaleźć się rozwiązania takie, jak wanna, umywalka oraz toaleta. To jednak akcesoria łazienkowe odpowiadają za wrażenie kompletności, jakie odczuwamy odwiedzając te pomieszczenie. Dodatki takie pomagają w wykonaniu codziennej toalety, a jednocześnie urozmaicają przestrzeń. Mówiąc o nich warto zwrócić uwagę na to, że można je podzielić na kilka grup. Na pierwszy plan wysuwają się akcesoria niezbędne, sporą grupę stanowią jednak i te, które po prostu warto mieć. Najczęściej nasz wybór ogranicza się do akcesoriów z jednej linii, możemy jednak dobierać różnorodne rozwiązania pod warunkiem, że będą tworzyć spójną całość. Znawcy tematu zwracają też uwagę na to, że choć akcesoria powinny uzupełniać łazienkę, należy unikać niepotrzebnego bałaganu. Tu pomóc może nam przede wszystkim całościowe spojrzenie, warto więc przed kolejnym zakupem zadać sobie pytanie o to, czy jest on konieczne.

Po pierwsze – ręczniki i dywaniki łazienkowe

O tym, jak dobrym zakupem jest puszysty i miękki dywanik przekonał się z pewnością każdy, kto wychodząc z wanny lub spod prysznica dotknął stopą zimnej podłogi. Mówimy o rozwiązaniu, które mając ogromne walory wizualne jest również naprawdę praktyczne. Wiele osób sięga po dywaniki przede wszystkim po to, aby nadać łazience odpowiedni klimat. Trudno się temu dziwić, mamy bowiem do czynienia z rozwiązaniami, które rozjaśniają wnętrza i sprawiają, że łazienka staje się bardziej przytulna. Wcale nie mniej istotny jest zakup ręczników, jeśli więc istnieje taka możliwość, warto zatroszczyć się o to, aby odpowiadały one stylizacji pomieszczenia jako całości. Dobrze sprawdzają się zwłaszcza komplety o takich samych lub zbliżonych motywach.

Po drugie – mydelniczki, dozowniki do mydła i kubki na szczoteczki do zębów

Decydując się na zakup kubków na szczoteczki, dozowników do mydła i mydelniczek nie zaszkodzi, jeśli zadbamy o to, aby wszystkie produkty tego typu charakteryzował podobny design. Po raz kolejny sprawdzają się więc komplety łazienkowe zwłaszcza, że mamy do czynienia z akcesoriami widocznymi natychmiast po przekroczeniu progu pomieszczenia. Jest to jedyna zasada, której należy bezwzględnie przestrzegać, gdy bowiem w grę wchodzą kolory, kształty i wzory, ich wybór jest niemal nieograniczony. Ciekawym doświadczeniem może być przy tym analiza najnowszych trendów, łazienka z pewnością zyska bowiem na atrakcyjności, jeśli postawimy w niej oryginalny dozownik zamieniający mydło w pianę. Myśląc o wyposażeniu łazienki nie warto bać się też innych pojemników takich, jak choćby pojemniki na waciki i zabawki na kąpieli. Ich oryginalne kształty uatrakcyjnią pomieszczenia, a nam samym ułatwią utrzymanie łazienki w czystości.

Po trzecie – szczotki do WC, wieszaki i uchwyty na papier toaletowy

Akcesoria łazienkowe

 

Dążenie do spójności powinno być naszym celem nadrzędnym również wówczas, gdy wybieramy te elementy, które przymocowujemy do ściany, a więc uchwyty na papier toaletowy, wieszaki lub półki. Dotyczy to nie tylko kolorystyki, ale i rodzaju wykończenia. Styl ten na ogół jest przenoszony również na szczotkę do WC – stosunkowo tanie rozwiązanie, którego wysoka jakość budzi duże zadowolenie. Teoretycznie mamy do czynienia z rozwiązaniami o niewielkim znaczeniu, nie można jednak nie zgodzić się z tym, że nie pozostają one bez wpływu na to, w jaki sposób postrzegana jest łazienka. Warto docenić je zwłaszcza w pomieszczeniu o niewielkich rozmiarach, w którym na ogół nie ma miejsca na zbyt wiele elementów o dekoracyjnym charakterze.

Po czwarte – bieliźniarki i kosze na śmieci

Trudno wyobrazić sobie funkcjonalną łazienkę, w której zabrakłoby miejsca na kosze na brudną bieliznę oraz na śmieci. Na szczęście, firmy oferujące rozwiązania tego typu doskonale zdają sobie z tego sprawę, możemy więc wybierać nie tylko wśród oryginalnych wzorów, ale i tworzyw. Wiklinowy kosz na bieliznę nie jest wcale mniej popularny niż ten wykonany z plastiku, coraz modniejsze stają się przy tym bieliźniarki wykonane z tkaniny. Sięgają po nie przede wszystkim zwolennicy motywów marynistycznych, kosze na bieliznę, dla których charakterystyczny jest tego rodzaju design sprawdzają się jednak dobrze także w innych pomieszczeniach W co lepiej nie inwestować? Wybierając akcesoria łazienkowe warto zachować pewną ostrożność, w sprzedaży nie brakuje bowiem i takich, których obecność wcale nie musi być dobrym pomysłem. Takim gadżetem potrafi być mocowane pod prysznicem radio, którego brzmienie i tak jest zagłuszane przez płynącą wodę. Dużą ostrożność należy zachować również sięgając po różnego rodzaju łazienkowe akcesoria ozdobne takie, jak choćby fontanny albo kominki. Często zabierają wiele miejsca, a ich wygląd można określić co najwyżej jako kiczowaty. Niezbyt dobrym pomysłem są też figurki, świeczki oraz wazony, w łazience bowiem minimalizm często ma wagę złota. Łazienka jest przecież miejscem, które musi być czyste, a o spełnienie tego postulatu wcale nie jest łatwo w otoczeniu bibelotów jak gdyby stworzonych do tego, aby zbierać kurz.

Komentarze (0)