14 lutego 2019 Udostępnij

Jak zapobiec zatruciu czadem?

Szacuje się, że liczba wypadków z udziałem tlenku węgla w ostatnich 5 latach w Polsce wyniosła aż 18 768. Pomimo prowadzonych kampanii na rzecz świadomości zagrożenia, jakie stanowi dla ludzi czad, liczba śmiertelnych zatruć wciąż pozostaje wysoka. Wszystko dlatego, że tlenek węgla jest gazem niewidocznym i niemającym zapachu, przez co praktycznie niemożliwym do szybkiego wykrycia przez człowieka. Pełnię bezpieczeństwa gwarantuje nam dopiero odpowiedni czujnik czadu, który w porę jest w stanie uchronić nas przed niewidocznym zagrożeniem. Wysokiej klasy produkt to coś więcej niż kolejny gadżet - to urządzenie, które w razie zagrożenia zaczadzeniem uratuje nasze zdrowie i życie.

Niewidoczne zagrożenie

Z roku na rok rośnie świadomość tego, jak niewiele potrzeba, aby każdy mógł czuć się w domu naprawdę bezpiecznie. Nowoczesne czujniki czadu zapewniają nam stały monitoring stężenia dwutlenku węgla w naszym domu oraz w porę informują o potencjalnym zagrożeniu. Są łatwe w montażu, praktycznie niewidoczne i niezawodne – najbardziej zaawansowane urządzenia podlegają programom ciągłej kontroli, która obejmuje rutynowe badanie produktów w celu spełnienia najbardziej rygorystycznych wymagań. Jaki czujnik czadu wybrać, biorąc pod uwagę tak duży wybór na rynku? Sprawdź, czym powinien odznaczać się najlepszej klasy czujnik czadu!

 

Czujnik czadu FIBARO to inwestycja w bezpieczeństwo

Czujniki czadu są urządzeniami, które chronią życie i zapewniają bezpieczeństwo naszym najbliższym. Wybór właściwego powinien być więc dla nas kwestią priorytetową. CO Sensor od FIBARO gwarantuje niezwykłą precyzję pomiaru, a do tego współpracuje z innymi urządzeniami, tworząc inteligentną strukturę bezpieczeństwa. W razie podwyższonego poziomu tlenku węgla, system poinformuje nas o tym, wysyłając informację na telefon. Przejrzyste i proste oznaczenia pozwolą każdemu z domowników błyskawicznie ocenić zagrożenie i wezwać potrzebną pomoc.

Nie zapominajmy jednak, że dwutlenek węgla może pojawić się w naszym domu także podczas naszej nieobecności. Co w takiej sytuacji? Dzięki nowoczesnemu czujnikowi czadu od FIBARO dowiemy się o możliwym niebezpieczeństwie, gdziekolwiek będziemy. Korzystając z mobilnej aplikacji, zawsze będziemy mieć dostęp do informacji dotyczących bieżącego stanu powietrza w domu.


 

Zadbaj o zdrowie i dobre samopoczucie

Tlenek węgla z łatwością może dostać się do każdego miejsca w naszym domu. Gdzie zatem zamontować czujnik czadu? Aby zminimalizować ryzyko zatrucia czadem, należy umieścić CO Sensor nie tylko w tych pomieszczeniach, w których przebywają nasi bliscy. Kluczowe będzie zabezpieczenie miejsc, które są najbardziej narażone na obecność tlenku węgla – kuchnię, kotłownię czy salon, w którym znajduje się kominek. Pamiętajmy, że nasz dom jest tak bezpieczny, jak jego najsłabiej chronione miejsce. W tym przypadku wystarczy naprawdę niewiele, aby zadbać o bezpieczeństwo naszych bliskich. Czujnik czadu od FIBARO to niepozorne urządzenie, które zapewni nam zarówno spokój, jak i dobre samopoczucie – warto wiedzieć, że nawet niewielkie stężenie tlenku węgla może po dłuższym czasie powodować dyskomfort i pogorszenie samopoczucia. CO Sensor poinformuje nas nie tylko o realnym zagrożeniu, lecz także umiarkowanym poziomie CO w danym pomieszczeniu, dzięki czemu będziemy mogli szybko przewietrzyć pomieszczenie zanim zacznie doskwierać nam gorsze samopoczucie.


 

Czujnik czadu dostosowany do Twoich potrzeb

Czujnik czadu CO Sensor może działać jako samodzielne urządzenie. Oznacza to, że nie musimy posiadać systemu FIBARO i dodatkowych urządzeń, aby korzystać z tego czujnika. Choć CO Sensor nie będzie posiadał wówczas funkcji, które zapewnia dostęp do systemu, to nadal będzie niezwykle precyzyjnym i skutecznym wykrywaczem czadu. To znakomite rozwiązanie dla tych, którzy pragną użyć go w swoim domu lub podarować swoim bliskim, którzy jeszcze nie korzystają z systemu FIBARO.

Z kolei dla użytkowników inteligentnych systemów dostępne są dwie wersje czujnika czadu. Jedna z nich jest zintegrowana z systemem FIBARO i sprawdzi się wówczas, gdy korzystamy z innych smart produktów w naszym domu, druga działa w ramach platformy Apple HomeKit. Posiadając więc system FIBARO lub inny oparty na Z-Wave, wystarczy wybrać odpowiednią dla nas opcję. Jeśli z kolei szukamy urządzenia dla Apple HomeKit, należy zdecydować się na czujnik czadu zaprojektowany specjalnie pod tę technologię. W trosce o użytkowników zaprojektowana została cała seria sensorów, które współpracują z Apple HomeKit, posiadając przy tym wszystkie funkcje standardowych czujników przeznaczonych do pracy w systemie FIBARO.

Jesteś zainteresowany czujnikiem czadu, który zapewni bezpieczeństwo Tobie i Twoim bliskim? Odwiedź stronę FIBARO i dowiedz się, jaki czujnik czadu wybrać!

 

Artykuł zewnętrzny