22 maja 2017 Udostępnij

Zastosowanie profili LED w aranżacjach mieszkań

Od dłuższego już czasu oświetlenie ledowe cieszy się nieustającą popularnością. Do głównych powodów tego stanu rzeczy należy energooszczędność oraz bardzo duża wydajność, a przede wszystkim wygląd jaki możemy nadać swojemu mieszkaniu z jego zastosowaniem.

W zależności od tego gdzie chcemy zainstalować oświetlenie ledowe, będziemy musieli zastanowić się nad skorzystaniem ze specjalnych profili aluminiowych, które ukryją taśmę ledową oraz zabezpieczą ją przed uszkodzeniami czy wilgocią. Poza utylitarnymi czynnikami będzie miało to znaczny wpływ na estetykę pomieszczenia oraz aranżację mieszkania. Profile aluminiowe LED stosuje się także w celu modyfikacji światła - ich zastosowanie pozwala na uzyskanie jednolitego strumienia. W zależności od tego gdzie zamontujemy profile, wpłynie to na wygląd naszego mieszkania. Należy między innymi wspomnieć o ich użyteczności w przypadku szafek kuchennych, gdzie zazwyczaj taśma LED zamontowana bez profilu jest widoczna i może popsuć ogólne wrażenie jakie daje punktowe oświetlenie.

Profile aluminiowe sprawdzają się także w przypadku oświetlenia sufitowego czy we wnętrzach szaf. Zastosowanie różnorodnych wersji kolorystycznych będzie także stanowić dodatkowy element wystroju - możemy dopasować ich kolor bezpośrednio do wykończenia naszego mieszkania. Zastosowanie profili aluminiowych LED pozwala także na podświetlenie wybranych przez nas elementów mieszkania, podkreślenie rzeźby sufitu czy sztukaterii, oświetlenie wnęk. Ich nowoczesny wygląd powoduje, że wpisują się w każdą aranżację pomieszczenia. Możliwość wpływania za ich pomocą na rozkład światła umożliwia nieograniczoną kreację wnętrz.

Szeroki wybór profili dostępnych u producenta na stronie lumines.pl powoduje, że możemy je wkomponować do już urządzonego mieszkania. Oprócz wspomnianych już wcześniej różnorodnych wersji kolorystycznych możemy także wybrać ich wygląd. Za ich pomocą możemy podświetlić także szklane półki, co jednocześnie wpłynie na wygląd stojących na nich przedmiotów jak i całe pomieszczenie ze względu na rozproszenie światła poprzez szkło. Różnorodny wybór profili LED (niskie, wysokie, kątowe, okrągłe itp.) umożliwiają także na ich odpowiedni dobór do powierzchni, którą chcemy podświetlić.

Kolejnym zastosowaniem światła ledowego w aranżacji mieszkania jest podświetlenie schodów. Zwłaszcza schody drewniane nabierają niepowtarzalnego uroku poprzez zamontowanie na stopniach światła ledowego. W celu zachowania maksymalnego bezpieczeństwa oraz uzyskania estetycznego wyglądu także w tym przypadku sprawdza się zastosowanie profili aluminiowych. Dobrze dobrane do materiału, z którego wykonane są schody tworzą wartość dodaną. Oświetlenie ledowe ma szereg zastosowań. Obecnie, w mało którym mieszkaniu pomija się je podczas planowania jak ma wyglądać aranżacja mieszkania, które urządzamy. Dodaje zastrzyku nowoczesności, ale głównie pozwala na uzyskanie poczucia komfortu poprzez odpowiednią inżynierię światła.

Lampy ledowe stosowane są także w pomieszczeniach biurowych, sklepach, galeriach. Pozwala na kreatywne zarządzanie światłem. Dobrze wkomponowane w pomieszczenie mogą być nawet elementem sztuki.

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)