18 lipca 2016 Udostępnij

Czy warto kupić biokominek?

Kominek opalany biopaliwem to idealna opcja dla osób, które marzą o odpoczynku przy emanującym ciepłem ogniu, ale nie posiadają w mieszkaniu przewodu dymowego.

Biokominek jest nowoczesną odsłoną tradycyjnego kominka, ogrzewa, ale nie wydziela dymu, stanowiąc ozdobę salonu.

Jakie są plusy i minusy posiadania tego urządzenia i czy warto je kupić?

Kominek przyjazny środowisku

 Biokominek jest mobilny, nie wymaga podłączenia do przewodu kominowego, możemy zainstalować go na ścianie lub w każdym innym dogodnym dla nas miejscu. Urządzenie jest bezpiecznie dla zdrowia, nie emituje szkodliwych substancji. Ekologiczny kominek opalany jest bioetanolem, który nie wydziela zapachu, dymu, popiołu czy sadzy, dzięki czemu nie wymaga częstego czyszczenia. Biopaliwo występuje w płynnej lub żelowej postaci, zastępując drewno używane w klasycznych kominkach. Para wodna wydzielająca się w procesie spalania bioetanolu dodatkowo może poprawić wilgotność powietrza w naszym pomieszczeniu.

Kwestia ogrzewania biokominkiem

Biokominek podczas pracy wygląda bardzo efektownie, to jedna z jego największych zalet, z pewnością uprzyjemnia czas relaksu. Nawet urządzenie o małej mocy grzewczej emituje pewne ciepło, jednak taki kominek nie powinien być traktowany jako źródło ogrzewania.

Największym plusem biokominka jest 

jego dekoracyjna funkcja i będzie to dobry zakup dla osób kierujących się głównie względami estetycznymi. Różnorodność wzorów i kolorów dostępnych na rynku sprawia, że można dopasować kominek ekologiczny do każdego wnętrza. Ponadto urządzenie nie wymaga instalacji kominowej, jest proste w montażu i nie szkodzi zdrowiu.

Kominek bio to doskonałe rozwiązanie w przypadku właścicieli mieszkań, którzy nie mogą pozwolić sobie na zakup tradycyjnego wkładu kominkowego. 

Czy kominek jest bezpieczny?

Jak podkreślają producenci biokominków, są to urządzenia nie zagrażające zdrowiu

Czytaj dalej na temat biokominka

Materiał partnera zewnętrznego

 

Komentarze (0)