12 kwietnia 2017 Udostępnij

Wybieramy meble łazienkowe do dwóch różnych typów wnętrz

Często wydaje nam się, że to nie meble łazienkowe, ale ceramika nadaje danemu wnętrzu charakterystyczny wygląd. Wszystkie te elementy oczywiście mają znaczenie, ponieważ każdy szczegół tworzy wnętrze łazienki na swój sposób. Jak wykorzystać jedynie meble i dodatki, aby zupełnie zmienić wygląd pomieszczenia?

Podstawowe wyposażenie łazienki

Powiedzmy, że mamy jedną bazę, na której opieramy obie aranżacje. Zacznijmy więc standardowo - jasne ściany, biała ceramika. Postawmy na popularne rozwiązania, czyli niewielką wannę prostokątną i opcjonalnie prysznic z półokrągłą kabiną. Umywalka uniwersalna również nie będzie wyróżniać się w tym wnętrzu, a całość uzupełni stojąca toaleta. Postawiliśmy na te rozwiązania, ponieważ są często wybierane przez klientów i nie przyćmią żadnego z elementów, który dodamy. Jaki styl wybierzemy jako pierwszy?

Nowoczesna, minimalistyczna łazienka

Mając taką bazę, bardzo łatwo stworzyć wnętrze, które będzie proste i jasne. Zwłaszcza małe pomieszczenia zyskają na tym, ponieważ będą wydawały się optycznie większe. Jeśli zainwestujemy również w białe meble, uzyskamy naprawdę dużą przestrzeń. Każdy, kto wejdzie do takiej łazienki, od razu dostrzeże czystość, ład i porządek. Idealnie zatem pasować będzie prosta szafka podumywalkowa, a do tego wiszące szafki łazienkowe z lustrem, które jeszcze bardziej pomogą w optycznym powiększeniu wnętrza.

Jeśli skompletujemy do tego również boczne szafki, cały zestaw będzie naprawdę doskonałym dopełnieniem wnętrza. W zależności od tego, ile miejsca do przechowywania potrzebujemy, możemy zdecydować się na szafkę niską lub wysoką. Pamiętajcie, że każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Jeśli wybierzecie szafkę wysoką, wtedy całe pomieszczenie stanie się optycznie wyższe. Z drugiej strony jednak na szafce niskiej można coś postawić. Łazienka w stylu minimalistycznym jednak nie powinna być zbyt bardzo zagracona, dlatego każdy dodatkowy element w niej musi być przemyślany.

Warto dodać kilka dodatków, aby wnętrze nabrało charakteru. Jeśli zależy nam na prostym, nowoczesnym, ale dość surowym wyglądzie, sprawdzą się idealnie miedziane dodatki, które ostatnio są niezwykle modne we wnętrzach. Miedziane dozowniki, misa na maseczki, próbki i miniaturki kosmetyków, pojemniki na waciki, a nawet mniejsze lusterko w miedzianej ramce - opcji jest bardzo dużo. Jeżeli kupicie do tego miedziany kosz na śmieci i szczotkę do czyszczenia toalety, macie spójne, nowoczesne i niebanalne wnętrze. Oczywiście miedź można spokojnie zastąpić każdym innym materiałem, który lubicie.

Łazienka rustykalna

Mając taką samą bazę, jak w poprzednim przypadku, nie ma problemu, aby stworzyć zupełnie inne wnętrze, np. rustykalne. Czemu wybraliśmy akurat ten styl? Stoi on w wyraźnej opozycji do chłodnego, minimalistycznego wystroju, nawiązując w swojej estetyce do elementów naturalnych. Motywy roślinne, wykorzystanie drewna, bardziej śmiałe sięganie po dodatki - tutaj nie trzeba ograniczać się w wyrazie. Zacznijmy jednak od mebli. Co wybierać, jeśli chcemy stworzyć rustykalną łazienkę w swoim domu?

W tym przypadku można postawić na drewnianą szafkę łazienkową lub jedynie z elementami drewnianymi. Nawet jeśli macie białe ściany i wydaje wam się na razie, że w zestawieniu z jasną ceramiką wszystko to jest po prostu zimne, spróbujcie ocieplić całość meblami (zobacz: meble do łazienki KOŁO). Każde, nawet najchłodniejsze wnętrze, zyska z takimi szafkami zupełnie nowy wygląd.

W jakie dodatki inwestować, jeśli chcemy stworzyć wyjątkowy klimat w naszym wnętrzu? Same meble to nie wszystko. Jeżeli macie wystarczająco dużo miejsca w łazience lub jest w niej okno, pięknie wyglądać będzie wazon z delikatnymi kwiatami. Jeżeli chcecie, aby wszystko było maksymalnie spójne, wybierzcie w tym samym kolorze drewna również dozowniki i elementy do przechowywania drobnych artykułów higienicznych. Dla bardziej odważnych polecamy eksperymentowania z materiałami, dodając np. zamiast drewnianych miseczek, wiklinowe dodatki. Bez względu na to, który styl wybierzecie, pamiętajcie, że to szczegóły tworzą wnętrze.

Komentarze (0)