16 września 2020 Udostępnij

W jaki sposób wykorzystać oświetlenie LED?

​Oświetlenie LED na dobre zagościło w naszych mieszkaniach. I ciężko się temu dziwić – technologia ta pozwala nam zaoszczędzić sporo pieniędzy i energii, a dzięki temu także zadbać o środowisko. To jednak nie jedyna jej zaleta – dzięki energooszczędnym diodom mamy możliwość stworzyć w swoim mieszkaniu wyjątkowy i niepowtarzalny klimat. Pamiętaj, że oświetlenie LED to nie tylko żarówki, ale także całe mnóstwo innych rozwiązań, które stworzą z Twojego domu magiczne miejsce. Jeśli zatem szukasz inspiracji na urządzenie swoich czterech kątów przy wykorzystaniu światła, dobrze trafiłeś. Poniżej znajdziesz przydatne zastosowania oświetlenia LED, które mogą być dla Ciebie natchnieniem do zmian.

Żyrandol i lampa podłogowa

Zacznijmy od standardów, a więc od możliwości wkręcenia tradycyjnej żarówki LED do lampy górnej oraz podłogowej. Zapewne myślisz teraz, że na żadnej płaszczyźnie nie jest to innowacyjne rozwiązanie i, z całą pewnością, masz rację! Warto jednak o nim wspomnieć, ponieważ niesie za sobą ogrom pozytywów. Pierwszym z nich jest możliwość wyboru koloru oświetlenia; nie mamy tu na myśli wyłącznie klasycznego podziału barw (zimna, ciepła, neutralna) – mowa o dosłownie każdym kolorze, jaki sobie tylko wymarzysz. Jeśli zatem chcesz, aby Twój salon był oświetlany przez niebieski strumień światła – proszę bardzo!

Lampka biurkowa

Warto zaznaczyć, że oświetlenie LED może być z powodzeniem stosowane przy lampkach biurkowych. Pamiętaj jednak, że zawsze powinieneś wybierać lampki z możliwością regulacji natężenia światła i zmiany temperatury barwowej. Inne światło pomoże Ci w nauce (zimne), inne podczas czytania (neutralne) i jeszcze inne pomoże przy odpoczynku (ciepłe). Nie zapomnij również o odpowiednim ustawieniu biurka względem światła dziennego. Im bliżej okna, tym lepiej! Jeśli jesteś właśnie na etapie poszukiwania oświetlenia LED, koniecznie zajrzyj na tę stronę: https://www.kanlux.com/pl/produkty/16227/led. Znajdziesz tu sprawdzone produkty, które z całą pewnością spełnią Twoje wszelkie oczekiwania.

Nowoczesne taśmy LED

Nie ulega jednak wątpliwości, że coraz częściej dodajemy różne rodzaje oświetlenia aby pomieszczenie pełniło kilka funkcji. Jadalnia często zamienia się w miejsce odpoczynku, a pokój, w którym za dnia spotykamy się ze wszystkimi domownikami i służy nam jako miejsce zabaw, wieczorem zamienia się w salę telewizyjną. Bardzo często korzystamy z innowacyjnych taśmy ledowych. Diody w formie pasków znajdują bowiem wiele zastosowań w naszych domach i stanowią delikatniejsze, bardziej klimatycznie źródło światła. Poniżej przedstawiamy przykłady zastosowań taśmy LED:

  • Oświetlenie schodów – to niezwykle popularny sposób zarówno na elegancki design, jak i na zwiększenie bezpieczeństwa. Podświetlenie schodów taśmami ledowymi podkreśla bowiem ich widoczność.
  • Oświetlenie LED łazienki – myślisz, że to przesada? Nic bardziej mylnego! Jeśli uważasz, że takie źródło światła dobrze wyglądałoby w Twojej łazience, koniecznie zainwestuj w wodoodporne taśmy LED i ciesz się wyjątkowym efektem. Zwłaszcza kobiety docenią to rozwiązanie, nie ma nic przyjemniejszego po długim, męczącym dniu niż zanurzenie się w wannie kiedy ciepłe światło sączy się delikatnie od strony podłogi, czy zza wnęk w łazience. Natomiast rano, taśma z neutralnym, białym światłem dookoła lustra pomoże w makijażu.
  • Podświetlenie blatu kuchennego – to kolejne praktyczne rozwiązanie z taśmą LED w roli głównej. Dodatkowe oświetlenie przestrzeni roboczej kuchni sprawi, że przygotowywania posiłków będzie bardziej komfortowe.

Oszczędność i modny look w jednym

Pamiętajmy również, że LED to nie tylko żarówki, ale również lampy ze zintegrowanymi diodami. Nie musimy pamiętać o wymianie żarówki, bo te zintegrowane rozwiązania są przeważnie jeszcze trwalsze. Wydawać by się mogło, że praktyczne rozwiązania nie idą w parze z dobrym designem. W przypadku oświetlenia LED zdecydowanie nie jest to prawda. Ta nowoczesna technologia nie tylko pomaga nam zaoszczędzić pieniądze, ale także tworzy z naszego mieszkania jedyną w swoim rodzaju, indywidualną przestrzeń. Rozwiązania zintegrowane pomagają tworzyć niespotykane dotąd kształty opraw i zadziwiające czasem efekty świecenia. Wybierz więc oświetlenie LED, które wydaje Ci się być najlepszym rozwiązaniem i stwórz ze swojego domu przytulne gniazdko, w którym nareszcie poczujesz się dobrze!

Artykuł partnera

Komentarze (0)