27 listopada 2017 Udostępnij

Co warto mieć w nowo wybudowanym domu?

Każdy dom staje się bardziej komfortowy, wygodny do mieszkania, jeśli są w nim niezbędne sprzęty. Musi mieć odpowiednią funkcjonalność, która przekłada się na większe zadowolenie z codziennego funkcjonowania. O czym więc pamiętać?

To szczególnie istotne, gdy wprowadzamy się do nowego domu. To, co stare mamy za sobą, nie przenosimy wiekowych mebli i innych sprzętów, zostawiamy je w przeszłości. W miarę możliwości kupujemy nowe i możemy stworzyć całkiem świeżą koncepcję naszego nowego miejsca do życia. W każdym pomieszczeniu można wykreować fantastyczne warunki do życia!

Jaka powinna być kuchnia?

Kuchnia powinna być maksymalnie przestronna. To bardzo ważne miejsce dla każdego domownika, spędzamy przecież tam mnóstwo czasu. Poza gotowaniem, szykowaniem posiłków, wspólnie jemy, pijemy kawę, herbatę, rozmawiamy. Żeby te chwile były naprawdę przyjemne, powinniśmy sprawić, aby kuchnia była jak najbardziej użytkowa. Co to oznacza? Tak jak wspomnieliśmy, po pierwsze powinna być przestronna, ażeby poruszanie się po niej nas nie ograniczało. Musimy czuć swobodę, a każde miejsce w tym pomieszczeniu musi mieć odpowiednie, zdefiniowane przeznaczenie. Blat powinien być odpowiednio duży, żeby przyrządzanie posiłków nie było uciążliwe. W miarę możliwości zdecydujmy się na stół jadalny. Pamiętajmy też o odpowiednim oświetleniu - górnym i miejscowym, a także o lampkach dodatkowych, dekoracyjnych. To buduje klimat takiego miejsca.

Łazienka - miejsce pielęgnacji i odpoczynku

W łazience musimy poczuć, że odpoczywamy po ciężkim dniu. To jednocześnie miejsce, w którym szykujemy się do wyjścia. Podobnie jak w przypadku kuchni musi tam znaleźć się wszystko, co niezbędne, aby było to miejsce komfortowe. Oświetlenie to rzecz kluczowa. Z tego względu poza górnym światłem, warto zainwestować w dodatkowe - sprawdzają się szczególnie lampki wokół lustra. W łazience musi być miejsce na wszystkie potrzebne kosmetyki. Żeby tak było, musimy zainwestować w ładne, gustowne szafki, które pasują do klimatu tego pomieszczenia. Jeśli mamy dużą łazienkę można pokusić się o wannę, w innych sytuacjach lepiej zainwestować w kabinę prysznicową.

Miejsce spotkań - salon

Salon to miejsce, w którym przebywamy najczęściej. Spędzamy tam dużo czasu o każdej porze dnia - rano, w południe, wieczorem. Istotne więc, abyśmy urządzili go w stylu, który lubimy. Jednocześnie warto sprawdzać trendy, sztuczki aranżacyjne, by jeszcze bardziej wzbogacić to wnętrze. Niektórzy nie mogą sobie wyobrazić salonu bez takich elementów jak wygodne fotele, stół czy ława, telewizor, kwiaty, regał z książkami. To wszystko może znaleźć się w tym miejscu, ale nie musi, bo można go urządzić typowo minimalistycznie, bez zbędnych dodatków lub wręcz przeciwnie - “na bogato”. Zawsze jednak pamiętajmy, aby nie przesadzić w jedną lub drugą stronę.

Sypialnia - oaza spokoju

Sypialnia podobnie jak łazienka to miejsca, w którym regenerujemy siły, odpoczywamy, zbieramy energię na kolejne dni. To miejsce, w którym zyskujemy to, co bardzo istotne dla normalnego funkcjonowania - prywatność, możliwość wyciszenia. Ważne, aby było tu jak najmniej elementów, które nie są potrzebne, mogą rozpraszać. Najważniejsze jest duże, wygodne łóżko. Dobierzmy je starannie, nie oszczędzajmy na tym zakupie. Będąc w sklepie, sprawdźmy dokładnie, czy dany model nam odpowiada. Najlepszy na to sposób to położenie się na łóżku i sprawdzenie, czy jest rzeczywiście wygodne.

Podsumowując, widzimy, że każde miejsce w domu ma znaczenie, warto więc je urządzić tak, aby wygodnie się w nim przebywało. To zwłaszcza ważne w nowym domu, gdzie mamy szansę tak sobie wszystko zaplanować, aby codzienne funkcjonowanie było w 100% komfortowe. Pamiętajmy też, że jak nie mamy pomysłu na to, co powinno znaleźć się w naszym domu, warto skorzystać z podpowiedzi, na przykład https://www.domoweklimaty.pl/pl/projekty-domow-nowoczesnych.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)