29 sierpnia 2022 Udostępnij

Jak tanio kupić dobre meble?

Dobrej jakości i stylowe meble mogą zupełnie odmienić wygląd wnętrza. Panuje jednak przekonanie, że za porządne wykonanie trzeba sowicie zapłacić. Czy to aby na pewno prawda? Niekoniecznie. Wybranie solidnych, a zarazem atrakcyjnych cenowo mebli nie musi być trudne, jeśli się wie, gdzie ich szukać. Co warto wiedzieć, poszukując mebli do mieszkania?

Jakie meble będą modne w tym sezonie?

Trendy obowiązujące w wystroju w roku 2022 nie różnią się znacząco od tych, które były aktualne w poprzednich sezonach. W dalszym ciągu na topie są aranżacje z licznymi odwołaniami do natury, np. te utrzymane w stylu skandynawskim, który cechuje się prostotą, a nawet swego rodzaju surowością. We wnętrzarstwie dominują fronty w jasnych odcieniach, w tym zarówno te o naturalnej strukturze drewna, jak i zupełnie jednolite, najczęściej w kolorze białym. Dużą popularnością cieszą się meble z frontami akrylowymi, które są wykończone na wysoki połysk. Klienci chętnie sięgają po meble łączące w sobie dwie wersje kolorystyczne płyty - np. orzech i czerń lub dąb i biel. Sklepy meblowe są obecnie pełne takich konfiguracji, dzięki czemu łatwo wybrać odpowiedni zestaw do domu lub mieszkania.

Wśród mebli tapicerowanych na uwagę w tym sezonie zasługują sofy, fotele i pufy obite miękkim i niezwykle przyjemnym w dotyku welurem lub pluszem. Materiały te dostępne są w bogatej gamie kolorystycznej, a szczególnym wzięciem cieszą się odcienie takie jak: miodowy, butelkowa zieleń, wrzosowy.

Gdzie kupić modne meble w 2022 roku?

Chcąc tanio kupić dobre meble do domu lub mieszkania, warto szukać ich w mniejszych, polskich firmach z tradycją, takich jak np. Meble Jawor, gdzie dostępna jest szeroka oferta wyposażenia wysokiej jakości - i to w naprawdę przystępnych cenach. Ofertę firmy można zobaczyć tutaj: https://meblejawor.com.pl/. Atutem jest to, że firma prowadzi stacjonarne salony meblowe, w których można dokładnie zapoznać się z jakością mebli, jak również wzornikami.

Dlaczego opłaca się kupować w mniejszych firmach zamiast w największych marketach meblowych? To proste. Mała firma to mniejsze koszty prowadzonej działalności - nie musi ona wydawać milionów na reklamę w tv i billboardy w największych miastach w Polsce. Nie utrzymuje też kilkudziesięciu lub kilkuset sklepów wielkopowierzchniowych w topowych lokalizacjach kraju. Stąd może pozwolić sobie na zachowanie konkurencyjnych cen, jednocześnie stawiając na wysoką jakość i nowoczesne wzornictwo. Kupując w małych sieciach, klient ma pewność, że na cenę mebla mają wpływ przede wszystkim koszty surowca i produkcja, nie ogólnokrajowa promocja, która nie ma przełożenia na jakość wykonania. Warto wziąć to pod uwagę, wybierając się następnym razem na meblowe zakupy.

Artykuł partnera

Komentarze (0)