31 sierpnia 2016 Udostępnij

Który rodzaj materaca wybrać?

Wybór materaca do sypialni to jedna z najważniejszych decyzji, które musimy podjąć urządzając mieszkanie. Od tego, czy wybrany produkt spełni nasze oczekiwania, będzie zależał komfort naszego snu, dobre samopoczucie, a także zdrowy kręgosłup. Jeżeli każdego ranka chcesz budzić się w dobrym nastroju, bez bólu kręgosłupa i napięcia mięśni, sprawdź jaki materac najlepiej wybrać.

Materac twardy czy miękki?

Osoby urządzające sypialnię często marzą o super wygodnym i bardzo miękkim materacu, na którym można zrelaksować się po ciężkim dniu. Nie zawsze jednak jest to najwłaściwszy wybór. Co prawda bardzo miękki materac może wydawać się komfortowy, jednak z reguły już po kilku nocach orientujemy się, że ma on swoje wady. Materac tego typu często nie zapewnia kręgosłupowi odpowiedniego podparcia, ponieważ całe ciało niejako zapada się w lekki puch. W konsekwencji, zamiast wypoczywać, wkładamy całą energię w utrzymanie kręgosłupa w odpowiedniej pozycji, a rano wstajemy zmęczeni oraz obolali. Oczywiście materac zbyt twardy także może powodować dyskomfort, zbyt mocno uciskając naczynia krwionośne i mięśnie. Ciekawym rozwiązaniem są materace Tempur, które zachowują dobrą równowagę pomiędzy twardością a miękkością. Posiadają one specjalną warstwę wzmacniającą konstrukcję, która tworzy strefy o zróżnicowanym stopniu twardości. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania materac jest bardziej twardy tam, gdzie tego potrzebujemy, czyli w okolicy lędźwiowej kręgosłupa, a bardziej miękki w okolicy głowy, szyi oraz stóp, czyli w miejscach, które nie wymagają mocnego podparcia.

Materac o wysokiej elastyczności punktowej

Niezwykle ważną cechą dobrego materaca jest elastyczność punktowa. Oznacza ona, że produkt dopasowuje się do kształtu ciała i reaguje na zmieniający się nacisk, uginając się dokładnie w miejscu, w którym on występuje. W materacach Tempur dobrą elastyczność punktową zapewnia zastosowanie warstwy mikro sprężyn Precision o wysokości 10 centymetrów, które bardzo dobrze dopasowują się do obciążenia i sprawiają, że podczas snu nie mamy uczucia zapadania się. Ważną innowacją podnoszącą elastyczność punktową jest także użycie warstwy High Mobility, która ułatwia poruszanie się na materacu oraz redukuje drgania i niedogodności wywołane przez zmianę pozycji ciała drugiej. To dobre rozwiązanie dla osób, które często zmieniają pozycję podczas snu oraz dla par, również dla osób dużej różnicy w wadze.

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, jaki rodzaj materaca należy wybrać. Warto kierować się zarówno obiektywnymi czynnikami, takimi jak podparcie kręgosłupa, sprężystość i dobra jakość zastosowanych materiałów, ale bez wątpienia trzeba uwzględnić także indywidualne odczucia.

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)