
Płytki drewnopodobne w salonie
Drewno kochamy od dawna i wiele osób wręcz nie wyobraża sobie swoich wnętrz bez choćby niewielkich akcentów z wykorzystaniem tego materiału. Zgodnie z tradycją, drewno było używane zazwyczaj, jako pokrycie podłóg, jednak wraz z pojawianiem się nowoczesnych rozwiązań aranżacyjnych, coraz częściej wybieramy łatwiejsze w utrzymaniu i użytkowaniu płytki ceramiczne inspirowane strukturą i grafiką drewna. Decydując się choćby na instalację ogrzewania podłogowego, układamy na podłodze właśnie płytki, ze względu na ich znakomite właściwości przewodzące ciepło, ale również z uwagi na coraz doskonalsze wzory i kształty drewnopodobnych płytek.
Nawet zagorzałych zwolenników drewna przekonują współczesne kolekcje płytek drewnopodobnych, dostępnych w różnych formatach i kolorystyce, które - odpowiadając tradycyjnym deskom lub parkietom - sprawdzają się świetnie na podłodze w salonie, holu czy każdym innym pomieszczeniu.
Jak dobrać płytki drewnopodobne do salonu?
Zasady wyboru płytek drewnopodobnych są takie same jak podłóg drewnianych. Należy pamiętać o kilku ogólnych regułach, które nakreślają efekt końcowy, jaki możemy uzyskać, ale oczywiście, jeżeli mamy na przykład awangardowy gust i lubimy niecodzienne pomysły - można, a nawet trzeba, robić odstępstwa od tych zasad. Każde wnętrze powinno w pierwszej kolejności podobać się NAM, bo jedynie my i nasi najbliżsi przebywamy w nim na co dzień.
Fot. Paradyż. Przykłady płytek drewnopodobnych z najnowszych kolekcji, które znajdują zastosowanie zarówno w klasycznym salonie, jak i awangardowym lofcie.
Płytki w kolorze ciemnego drewna (dąb, orzech, palisander) dodają szyku naszemu wnętrzu, ale dość mocno je przyciemniają. Dobrze sprawdzają się na większej powierzchni, którą mamy do zaaranżowania. Świetnie komponują się z białą stolarką drzwiową i listwami wykończeniowymi, jasnymi szarościami oraz z surową, ceglaną ścianą.
Jasne podłogi rozświetlają i powiększają przestrzeń, a ponadto są nieodłącznym atrybutem niektórych stylów wnętrzarskich tak bardzo lubianych w ostatnich sezonach, jak między innymi styl skandynawski. Decydując się na podłogę z płytek w kolorze rozbielonego drewna, należy pamiętać, że może ona dawać efekt nieco rustykalny, co nie zawsze przypada do gustu zwolennikom bardzo nowoczesnych przestrzeni.
Fot. Paradyż. Wnętrze w stylu skandynawskim: biele, szarości, naturalne drewno oraz płytki drewnopodobne w formie parkietu z dużej klepki.
Fot. Paradyż. Płytki drewnopodobne w kontrastującym zestawieniu kolorystycznym. Całość kompozycji daje wrażenie jasnego i przestrzennego salonu.
Fot. Paradyż. Piękny, ciepły odcień drewna świetnie odnajduje się w każdym wnętrzu. Tutaj propozycja dla fanów klimatu lat 80 i płytki drewnopodobne dające złudzenie dobrze znanego wzoru parkietu modnego w tamtym czasie.
Awangarda – tak, ale nie anarchia. Tutaj przydaje się umiar i wyczucie, choć nie obędzie się bez sporej dozy fantazji. Wszyscy miłośnicy ekstrawagancji nie muszą już szukać starych desek w ‘dobrym stanie’. To praktycznie niemożliwe. Teraz można tak…
Fot. Paradyż. Chłodna kolorystyka, niebanalne dodatki oraz podłoga z płytek wyglądających na stare, drewniane deski dają efekt oryginalnego wnętrza przyciągającego uwagę.
Fot. Paradyż. Miłośnicy stylu eko oraz recyclingu we wnętrzach z pewnością doceniają urodę płytek wyglądających jak elementy dawnych, malowanych skrzyń lub podłóg.
Szeroki wybór płytek drewnopodobnych znajdzie się na kwadroceramika.com
Artykuł sponsorowany
Zobacz również
Komentarze (0)
Jak wygląda prawidłowy montaż okna dachowego?
VMontaż okna dachowego to istotny element zarówno w procesie budowy, jak i renowacji domu. Prawidłowo zamontowane okno dachowe nie tylko wpływa na estetykę budynku, ale także zapewnia odpowiednią izolację termiczną i akustyczną w pomieszczeniu poddasza. W niniejszym artykule omówimy...
Kompleksowe usługi wykańczania wnętrz w Krakowie
VKompleksowe usługi wykańczania wnętrz w Krakowie: precyzja i jakość w każdym calu Kraków, miasto o bogatej historii i wyjątkowym dziedzictwie kulturowym, to nie tylko turystyczna perła Polski, ale również rozwijające się centrum dekoracji i wykańczania wnętrz. W ostatnich latach...
Nowoczesna sypialnia - Jak powinna wyglądać?
VNowoczesna sypialnia to więcej niż tylko miejsce snu. To osobiste centrum relaksu i odprężenia, gdzie design, funkcjonalność i komfort łączą się w harmonijną przestrzeń. Przynosi ona nowe spojrzenie na to, jak wykorzystać przestrzeń sypialni w sposób innowacyjny i inspirujący...
Zostaw komentarz