29 sierpnia 2016 Udostępnij

Elegancka i ergonomiczna łazienka

Urządzenie łazienki, obok wyposażenia kuchni, jest najdroższą inwestycją w nowym domu lub w czasie remontu. Zakup wszystkich niezbędnych sprzętów i akcesoriów wymaga bowiem dużych nakładów finansowych, choć warto zauważyć, że zmiany w aranżacji łazienki przeprowadzamy na tyle rzadko, że możemy pozwolić sobie na nieco większy wydatek, który w zamian pozwoli nam cieszyć się ładnym wyglądem i sprawnym funkcjonowaniem wyposażenia przez długie lata.

Kiedy łazienka jest ergonomiczna?

Na ergonomię łazienki wpływa wiele czynników, ale jednym z najważniejszych jest zachowanie odpowiednich wysokości w czasie montażu sprzętów. Warto bowiem dostosować wysokość, na której zostaną przymocowane umywalka i uchwyty na ręczniki, do wzrostu domowników. Jeśli w domu będą mieszkać dzieci, powinniśmy pamiętać o zamontowaniu dodatkowych wieszaków właściwych dla ich potrzeb. Warto także postawić w łazience specjalny stopień ułatwiający najmłodszym samodzielne korzystanie z umywalki. Ponadto, z punktu widzenia ergonomii, istotne jest określenie najodpowiedniejszej dla mieszkańców wysokości wanny i muszli klozetowej. Dzięki temu nie tylko usprawnimy korzystanie z nich, ale przede wszystkim unikniemy groźnych wypadków wywołanych, np. poślizgnięciem się. Warto też pamiętać, że dobrym pomysłem jest zamontowanie umywalki w sąsiedztwie toalety, a najlepszym miejscem dla półki na środki czystości będzie najmniej widoczny kąt łazienki.

Elegancja w łazience

Elegancja w łazience jest przede wszystkim uzależniona od stylu sprzętów i mebli, jakie się w niej znajdują, ale nie bez znaczenia są także detale w postaci ozdób oraz baterii. Elegancji wnętrzu dodadzą dobrze skomponowane kolory i dodatki dobrane ze smakiem. Warto zadbać, by w naszej łazience znalazły się meble, które pozwolą ukryć środki czystości i kosmetyki. Przyda się także stylowy wieszak na ręczniki. Dobrym rozwiązaniem będzie zakup mydelniczki, kubka na szczoteczki oraz pojemników na płatki i kosmetyczne w tym samym stylu. Uroku łazience dodaje bowiem ład i porządek, a nie (nawet kontrolowany) rozgardiasz, który bardziej sprawdzi się w bibliotece.

Łazienkowe ozdoby

Kupując ozdoby do łazienki, powinniśmy pamiętać, że powinny być nie tylko ładne, ale także praktyczne. Nie zapominajmy, że dodatki muszą być odporne na wilgoć. Nie sprawdzą się zatem nieoprawione obrazki, które szybko się zniszczą. Kiepskim pomysłem będą także ozdoby wykonane z tkaniny. Chłonąc wilgoć, będą sprzyjać rozwojowi drobnoustrojów. Najlepiej wybrać zatem eleganckie, ceramiczne dodatki, np. mydelniczkę lub pojemniki. Odpowiednie będą też przedmioty wykonane ze szkła, kamienia lub ładnego plastiku. Pamiętajmy jednak, że zasada im mniej, tym lepiej wyjątkowo dobrze sprawdza się w przypadku wystroju łazienek.

Baterie w łazience

Dbając o elegancki wystrój łazienki, warto zainwestować w podtynkowe baterie, które dodadzą naszemu wnętrzu stylu. Wybierając podtynkową baterię umywalkową lub prysznicową (szeroki wybór można znaleźć tutaj https://in360.pl/lazienka/baterie/baterie-prysznicowe-podtynkowe.html), zapewnimy naszej łazience niepowtarzalny wygląd, ponieważ zostały wykonane z najwyższej jakości stali i chromu, co nadaje im szczególny połysk. Atutem akcesoriów jest również niebanalne, nowoczesne wzornictwo, które doda uroku każdej łazience i będzie ozdobą wszystkich modnych wnętrz. Prostota i minimalizm baterii będą odpowiednie zarówno do łazienek w starym stylu, jak i tych podążających za najnowszymi trendami ceniącymi nowoczesność. Ponadto nie wystają nieestetycznie ze ścian. Dodatkową zaletą podtynkowych baterii są także specjalne funkcji, np. zabezpieczenie blokujące puszczanie wody w temperaturze wyższej niż czterdzieści stopni (takie wymagania spełnia bateria umywalkowa podtynkowa oraz bateria podtynkowa prysznicowa).

Warto pamiętać, że decydując się na kupno baterii podtynkowych, warto zaopatrzyć w nie całą łazienkę, ponieważ najczęściej robiąc zakupy w komplecie, zapłacimy mniej.

Remontując lub wyposażając łazienkę, pamiętajmy przede wszystkim o tym, że powinna być ergonomiczna. Nie zapominajmy jednak o jej niepowtarzalnym stylu i elegancki, dzięki którym będziemy cieszyć się pięknym wnętrzem przez długie lata. Jednym z niezbędnych elementów wyposażenia łazienki, który jednocześnie wpływa na jej elegancję, są baterie, dlatego wybierzmy te podtynkowe, dzięki którym unikniemy nieestetycznych śrub i uszczelek na zewnątrz. Zaopatrzmy się także w dodatki utrzymane w jednym stylu. Pozwolą nam osiągnąć harmonię i niepowtarzalny wygląd naszej łazienki, a długie kąpiele będą prawdziwą przyjemnością.

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)