27 lipca 2017 Udostępnij

Kuchnia i jadalnia w stylu high-tech

Odpowiednio dobrane krzesła nowoczesne, stoły, szuflady, oświetlenie, sprzęt AGD oraz dekoracje, dostępne na rynku, pozwolą utworzyć doskonałą kuchnię albo jadalnię w stylu high-tech. Ten prąd wzornictwa architektonicznego charakteryzuje się eleganckim minimalizmem oraz funkcjonalnością, co jest niezwykle ważne szczególnie w przypadku kuchni.

Dla kogo jest styl high-tech?

High-tech to najlepszy wariant wzornictwa dla wszystkich osób, które znudziły się brakiem wolnej przestrzeni w swoich mieszkaniach i domach, i pragną poszerzyć pomieszczenia chociażby wizualnie. Jako styl minimalistyczny, high-tech preferuje meble o prostych kształtach, które nie posiadają zbyt dużej ilości ozdób. Wybór takich krzeseł nowoczesnych, szafek oraz stołów, sprawi, że zarówno kuchnia, jak i jadalnia, będzie wydawać się większa. Oczywiście, jest to niezwykle ważne w przypadku małych pomieszczeń, dlatego właśnie high-tech, jak i każdy inny styl współczesny, polecany jest każdej osobie marzącej o większym mieszkaniu.

Mimo to, high-tech także niezwykle ładnie prezentuje się w większych pomieszczeniach. Na przykład, jednym z ważnych elementów dużej kuchni, wykonanej w tym stylu, jest wyspa kuchenna, wokół której można umieścić barowe krzesła nowoczesne.

Trzeba także zaznaczyć, że wyposażenie jadalni i kuchni meblami w stylu high-tech możliwe jest nie tylko przy dużym budżecie. Bogaty asortyment towarów w różnych cenach pozwoli każdej osobie urządzić swoje mieszkanie lub dom w tym nurcie.

Gama kolorystyczna

Bez wątpienia, każda osoba, która chciałaby odtworzyć styl high-tech we własnym domu, powinna pamiętać o tym, że ten rodzaj wzornictwa cechuje się określoną paletą kolorów.

Przede wszystkim warto zauważyć, że większość kolorów w tym przypadku stanowią zimne barwy, między innymi biała, szara, niebieska, granatowa i czasami fioletowa. Poza nimi często stosowany jest kolor grafitowy lub beżowy. Styl high-tech lubi zarówno monochromatyczne połączenia barw jak i zestawienia kontrastowe. Na przykład, najczęściej łączone są ze sobą kolory czarny i biały. Należy jednak pamiętać o tym, że ciemne kolory w tym przypadku stanowią tylko drobne akcenty.

Osoby, które chciałyby urządzić małą kuchnie lub jadalnie w stylu high-tech, powinny wybrać biały kolor na ściany i podłogi. W takim przypadku nawet szafy i stół mogą być wyłącznie w białym kolorze. Natomiast krzesła nowoczesne mogą posiadać jasną, lecz kolorową tapicerkę: https://stolpluskrzesla.pl/c303-krzesla-nowoczesne. Takie rozwiązanie pomoże znacznie zwiększyć pomieszczenie.

Styl high-tech to nie tylko kolory standardowe, ale także akcenty nadawane przez elementy błyszczące, szczególnie o efekcie metalicznym. Między innymi, można wybrać krzesła lub stół o metalowej konstrukcji w kolorze złotym, miedzianym lub srebrnym, natomiast osoby, preferujące meble drewniane, mogą uzupełnić brak elementów metalowych poprzez zakup odpowiednich sprzętów AGD.

Meble i sprzęt AGD

Bez wątpienia, do urządzenia kuchni i jadalni w stylu high-tech należy wybierać tylko krzesła nowoczesne, współczesne szafy, komody oraz stoły. Najlepszą decyzją będzie zakup mebli, wykonanych z drewna naturalnego, ale także możliwe są materiały alternatywne, między innymi stal oraz szkło.

Preferowany sprzęt AGD powinien być wyprodukowany z metalu o minimalnej liczbie elementów plastikowych. Bardzo charakterystyczną cechą stylu high-tech jest to, że jak najwięcej sprzętów elektronicznych powinno być wbudowanych w szafy albo ściany. Między innymi dotyczy to lodówki, piekarnika oraz zmywarki.

Niezależnie od tego, jakie meble zostaną wybrane, najważniejsze jest to, aby pomieszczenie było maksymalnie funkcjonalne i lakoniczne.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)