5 października 2017 Udostępnij

Drewniane meble – inwestycja na lata

Zapewne wielu z nas przed urządzeniem swojego wymarzonego mieszkania zastanawia się czy warto zainwestować w drewniane meble i jakie korzyści z tego wynikają. Dobre drewniane meble to duży komfort, ale też nieco większy wydatek. Meble drewniane oprócz swojego naturalnego zapachu mają jedną przewagę nad resztą – są ponadczasowe i pasują do niemal każdego stylu wnętrza – rustykalnego czy nowoczesnego. Jak właściwie jest z wytrzymałością takich mebli i czy warto zapłacić za nie więcej?

Wszechstronne zastosowanie

Drewniane meble mogą być podstawowym wyposażeniem każdego pomieszczenia – sypialni, kuchni czy salonu. Na rynku można przebierać w kategoriach mebli – od dziecięcych kołysek po duże łóżka do sypialni, które imponują swoim rozmiarem i grubością drewna. Popularne są także stoły, krzesła, szafy i wiele innych, wykonane z sosny, buku, świerku, dębu, brzozy czy olchy. Przeważnie większość z nich dostaniemy z polskiego rynku (https://seart.pl/), dlatego daleko nie musimy szukać. Przebierać można także w odcieniach drewna, łatwo znaleźć kolor drewna pasujący pod wystrój naszego domu, a większość z nich nie jest „nachalna”, odzwierciedla raczej czystą naturalność. Właściwie wszystko z czego korzystamy na co dzień w naszym mieszkaniu może być lub nawet powinno być z drewna, dlaczego?

Drewno dla zdrowia

Nieustające zapotrzebowanie na drewniane meble związane jest z jego walorami estetycznymi, ale także zdrowotnymi. Dlaczego wielu z nas wciąż marzy o drewnianym domku, najlepiej położonym na wsi? Pewnie przemawia za Wami chęć poczucia bliskości z naturą i tego ciągłego, delikatnego zapachu, mimo użycia jakichkolwiek środków do pielęgnacji drewna. Drewniane meble przypominają także o dzieciństwie, kiedy większość z nas jeździła do dziadków na wieś i miała możliwość oddychania czystym powietrzem unoszącego się drewna, z czego była wykonana większość przedmiotów. Drewno jest także nadzwyczaj trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, a ich właściwa pielęgnacja jeszcze dłużej pomaga zachować ich zdrowy wygląd i funkcjonalność. Inne meble wykonane z tańszych materiałów posłużą nam zdecydowanie krócej. Drewniane meble mają również tę zaletę, że w prosty sposób możemy nadać im nowy charakter, wystarczy zmienić ich kolor, w efekcie czego powstanie zupełnie nowe wyposażenie.

Meble drewniane zadbają również o nasze dobre samopoczucie. Jest to naturalny i ekologiczny materiał, który przypadnie go gustu dzieciom i dorosłym, śmiało można z nich korzystać jeżeli mamy w domu alergika. Antystatyczność drewna to równie ważna zaleta, bowiem nie przyciąga ono kurzu. Mniej pracy i czystsze powietrze – już sam ten powód powinien być solidnym sygnałem do zakupu takich mebli.

Wydawać by się mogło, że materiał, który ofiarowała nam sama matka natura powinien być stosunkowo tani, ale przecież za jakość (opisaną powyżej) powinno się odpowiednio zapłacić. Właściwie przygotowane drewno perfekcyjnie nada się do produkcji mebli, z których na co dzień korzystamy. Drewno to inwestycja na długie lata i tego możemy być pewni.

 

Materiał zewnętrzny