
Stołowa, biurkowa czy wisząca? Jaką lampę wybrać do domowego biura?
Praca, nauka czy wykonywanie hobbystycznie rysunków. W domowym biurze jest miejsce na podejmowanie wyzwań związanych nie tylko z pracą zawodową. Coraz częściej zaczynamy przesiadywać właśnie tutaj. Zabieramy ze sobą komputer i dokumenty, by w ciszy i skupieniu popracować. Jak jednak zapewnić sobie maksymalne skupienie? Nie może obejść się bez właściwie dobranego oświetlenia.
Tradycyjne rozwiązanie, czyli lampka biurkowa
Dobrze zagospodarowana przestrzeń domowego biura jest bardzo ważna. Najczęściej ustawienie biurka i pozostałych mebli, nie sprawia nam większych problemów. Robi się pod górkę, gdy zaczynamy myśleć o oświetleniu. Zacznijmy zatem od propozycji tradycyjnego rozwiązania, czyli typowej lampki biurkowej.
Lampka biurkowa sprawdza się w każdym domowym gabinecie. Zwykle wąski klosz oferuje również wąską, ale skoncentrowaną wiązkę światła. Ruchoma lampka, w szczególności część z kloszem, daje szansę na skierowanie światła na wybrany fragment blatu biurka. Do wykonywania precyzyjnych prac lub czytania ważnych dokumentów, to bardzo dobre rozwiązanie. Lampka biurkowa niestety nie zapewni równomiernego oświetlenia całego gabinetu, dlatego trzeba ją uzupełnić o lampę wiszącą. Ona odpowiadać będzie za wrażenie przestronności, a przed wszystkim należyte rozświetlenie całego pomieszczenia lub wyznaczonej strefy, jeśli domowe biuro jest częścią jednego pokoju. Odpowiednie do tego celu lampy wiszące, oferuje sklep z lampami Lampy.it.
Połączenie walorów użytkowych, ale i dekoracyjnych obydwu typów oświetlenia, daje wręcz idealne efekty.
Lampa stołowa – funkcjonalność i efekty aranżacyjne
Ciekawą alternatywą jest zastosowanie lampy stołowej. Zwykle kojarzymy ją z tą, która odpowiada za budowanie klimatu i atmosfery wnętrza. Z powodzeniem poszerzamy jej zastosowanie, jeśli zastępujemy nią typową lampkę biurkową. Wybór tej, która ma szeroki i jasny klosz, sprzyja właściwemu oświetlaniu przestrzeni biurowej. Poza tym można liczyć na estetykę wnętrza, a ta nie pozostaje bez znaczenia dla efektów podejmowanych działań.
Można wybrać lampę stołową o rzeźbionej podstawie gipsowej. Pięknie prezentuje się lampa bazująca na ceramicznej, zdobionej nóżce. Klasyka do typowych gabinetów, to zaś mleczny klosz w geometrycznym kształcie, a do tego nóżka w kolorze srebra, złota lub miedzi.
Taką samą lampę stołową można umieścić na pozostałych meblach, które znalazły się w domowym biurze, czy nawet większym gabinecie. Innym rozwiązaniem jest połączenie doświetlania małych fragmentów przestrzeni przez lampę stołową, z równomiernie rozpraszanym światłem, jakie oferują plafony montowane na sufitach i ścianach.
Lampy wiszące i co dalej?
Lampy wiszące nie są w stanie zastąpić dodatkowego oświetlenia. W końcu ich zadaniem jest spełnianie funkcji oświetlenia głównego. Powinny swoim zakresem obejmować cały domowy gabinet, by komfortowo z niego korzystać o dowolnej porze dnia. Lampy wiszące muszą zatem tworzyć udany duet wraz z lampką biurkową lub lampą stołową. Co to oznacza?
Nie trzeba wybierać lamp, które pod względem stylistyki będą identyczne. W końcu aranżacje mają inspirować i budować atmosferę, w jakiej nie tylko koncentracja będzie na najwyższym poziomie. Różnorodność dobrze się sprawdza, ale wskazane jest, by wszystkie lampy wybrane do gabinetu, łączył przynajmniej jeden element – ten sam kształt, kolor czy detal. Dzięki temu aranżacja jest spójna, a cała reszta spełnia najbardziej wygórowane wymagania użytkowników.
Artykuł sponsorowany
Zobacz również
Komentarze (0)
Czy złoto jest lepsze od nieruchomości?
VInwestowanie od zawsze budziło emocje. Coraz częściej słyszymy dyskusje na temat tego, co przynosi większy zysk: złoto czy nieruchomości? To pytanie towarzyszy inwestorom od lat, próbującym balansować pomiędzy stabilnością a potencjalnym zyskiem. Przyjrzyjmy się bliżej tym...
VUrządzanie wnętrz potrafi przyprawić o zawrót głowy. To nie tylko decyzja o kolorze ścian, ale również wybór mebli, dodatków oraz ich odpowiednie rozmieszczenie. Warto podejść do tego tematu z rozsądkiem, aby uniknąć typowych błędów, które...
Jak stworzyć niezapomniany klimat restauracji? Elementy udanej aranżacji lokalu gastronomicznego
VAby stworzyć niezapomniany klimat w restauracji, potrzeba czegoś więcej niż tylko dobrego jedzenia. Wyjątkowa atmosfera to klucz do sukcesu lokalu gastronomicznego w Polsce. Kiedy wnętrze przyciąga wzrok, a nastrój sprawia, że odwiedzający czują się komfortowo, szansa na powroty...
Zostaw komentarz