20 listopada 2017 Udostępnij

Dekoracja ścian i podłóg – aktualne trendy!

Ściany i podłogi są elementem każdego lokum. Potrafią kategoryzować dany styl panujący we wnętrzu. Są również odzwierciedleniem indywidualności, jaką jest człowiek. To właśnie poprzez ich dekoracje wyraża siebie, swój charakter i wartości. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak zaaranżować ściany i podłogi według aktualnie obowiązujących trendów!

Matematyczne figury geometryczne

Projektanci wnętrz kochają stosować figury matematyczne w każdym lokum. Niemniej jednak fantastyczną rolę odgrywają one w niewielkiej przestrzeni, jaką jest np. kawalerka. Dlaczego? To one odpowiedzialne są za wizualne powiększenie malutkich pokojów. Ponadto dopasowują się do pomieszczeń, w których króluje modernistyczna dusza estety – dominują tu meble o prostych, uniwersalnych bryłach oraz powściągliwość w stosowaniu zbędnych dekoracji.

Aktualnym hitem jest kombinacja heksagonów i motywu figur geometrycznych na ścianach. W duecie tworzą tzw. plaster miodu, który kreuje złudzenie trójwymiaru. Jeśli lubisz zaszaleć, postaw na układy, których główną inspiracją jest popularny od lat styl art deco. Te, które bazują na linii prostej lub strukturze kryształu, fantastycznie odzwierciedlają punkty wklęsłe i wypukłe, a to oznacza, iż optycznie tworzysz większą przestrzeń.

Karton, punkt i kropka

Styl ekologiczny już od kilku lat skupia wokół siebie stale powiększające się grono wyznawców. Karton, czyli surowiec odnawialny fantastycznie sprawdzi się jako minimalistyczna dekoracja ścian. Hurtownia opakowań Opakowania24.eu również podąża tymi szlakami – dostarczy wysokiej jakości kartony, z których wykreujesz fantastyczną ozdobę.

Z kartonu o dużej powierzchni możesz stworzyć mapę świata, która chętnie odnajdzie się w klasycznym, stonowanym salonie. Przy pomocy punktu i kropki będziesz mógł oznaczać miejsca, które chcesz odwiedzić lub takie, w których już byłeś. Ukryta w rogu legenda sprawi, iż wykreujesz intrygującą przestrzeń, w której lubuje się obieżyświat.

Płytki winylowe sprzymierzeńcem podłogi

Płytki winylowe, stworzone z wodoodpornego, wysokiej jakości materiału syntetycznego świetnie sprawdzą się na podłodze w każdym pomieszczeniu. Obok cech charakterystycznych, które są również zaletami, kryją się także inne pozytywne „skutki uboczne”. Są bardzo wytrzymałe, łatwe w pielęgnacji – nie potrzebują specjalistycznych środków i długotrwałego szorowania. Powierzchnia płytek jest również odporna na zarysowania i inne uszkodzenia wywołane np. upadkiem ostrego przedmiotu.

To sam materiał i zalety płytek winylowych odgrywają najistotniejszą rolę w modnej aranżacji wnętrz. Dopiero później bierze się pod uwagę ich kolor czy wzór – producenci oferują różnorodne motywy, odnajdujące się w każdym stylu, który chcemy przemycić do przedpokoju, kuchni czy łazienki.

Kalejdoskop Maroka

Powierzchnia płytki, którą pokrywa abstrakcyjny, a co za tym idzie, również oryginalny ornament jest fantastyczną ozdobą mieszkań urządzonych w stylu Bliskiego Wschodu. Siatka krzyżujących się linii, które wizualnie przypominają ciekawy obraz, nawiązują do egzotycznej interpretacji kalejdoskopu. Pamiętaj, że do tego typu płytek, dobieraj raczej stonowane kolory oraz jednolite powierzchnie i materiały. Ornamenty bowiem lubią dominować – jeśli ich pozorna harmonia zostanie czymś przyćmiona, stworzą efekt tandety i kiczu.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)