31 sierpnia 2017 Udostępnij

Sposoby na wyeksponowanie zdjęć z podróży

Zdjęcia z podróży są najważniejszą wakacyjną pamiątką, ponieważ uwieczniają nasze szczęśliwe chwile. Warto zatem zastanowić się nad ich odpowiednim wyeksponowaniem – najlepiej ustawić je na półkach i szafkach bądź zawiesić na ścianie. W tym zadaniu niezastąpione będą ramki do zdjęć, które dodatkowo mogą stanowić niebanalną dekorację salonu, sypialni czy jadalni. Należy pamiętać o tym, aby ozdobna oprawa była jak najlepiej dopasowana do samej fotografii. Na szczęście nie jest to trudne zadanie, ponieważ mamy do dyspozycji naprawdę szeroki wybór ramek, wśród których każdy amator wakacyjnych zdjęć znajdzie coś dla siebie.

Sklep z ramkami – niestandardowe propozycje

Nie da się ukryć, że oryginalne ramki zawsze przykuwają uwagę, dlatego z ich pomocą z łatwością można wyeksponować zdjęcia z wakacji. Kolorowe fotografie można oprawić w najróżniejsze kształty. Wbrew pozorom, nie tylko kwadratowe lub prostokątne modele są dobrym wyborem. Warto skusić się na okrągłe ramki lub produkty o nietypowym kształcie – już sama ich forma skutecznie przyciąga wzrok. Należy pamiętać o zachowaniu umiaru w ilości efektownych detali. Jeśli zdjęcie samo w sobie jest pełne intensywnych kolorów, lepiej oprawić je w ramkę utrzymaną w spokojniejszej tonacji. Z kolei zdjęcia o stłumionych barwach świetnie prezentują się w oryginalnych oprawach utrzymanych w zdecydowanych odcieniach.

Ramki na zdjęcia na wymiar – czy warto się zdecydować?

Zdjęcia z podróży nie muszą być małe – najbardziej udane fotografie warto wywołać w odpowiednio większym formacie. Oczywiście w takim przypadku zakup ramki może okazać się problematyczny, ponieważ trudno będzie nam znaleźć produkt idealnie dopasowany do niestandardowej fotografii. Warto skusić się na usługę wykonania ramki na wymiar, zgodnie z naszymi indywidualnymi preferencjami. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie, także z myślą o zaprezentowaniu fotografii z podróży. Można także wyciąć ze zdjęcia konkretny obszar przedstawiający urocze widoki lub inne wakacyjne atrakcje – i oprawić je w ramkę wykonaną na wymiar, o preferowanym kształcie.

Ramki typu passe-partout – idealna oprawa do zdjęć z podróży

Obecnie coraz popularniejsze są minimalistyczne ramki typu passe-partout, z pomocą których można wprowadzić do wnętrz znacznie więcej fotografii. Takie oprawy bardzo dobrze prezentują się na meblach i stanowią gustowną oprawę nawet do najbardziej zwariowanych zdjęć. Warto podkreślić, że wiele firm oferuje wykonanie passe-partout na wymiar i w ściśle określonym kształcie. To świetna propozycja dla osób, którym zależy na oprawach idealnie dopasowanych do charakteru wakacyjnych fotografii. W tej odsłonie ramki są utrzymane w minimalistycznym stylu, dlatego z łatwością można je dopasować do aktualnej aranżacji salonu, sypialni czy jadalni. Warto ustawić obok siebie parę mniejszych ramek, które zaprezentują najważniejsze chwile minionych wakacji. Na pewno wielu gości zwróci uwagę na tak oprawione fotografie.

Kolorowe ramki do zdjęć z podróży – jakie wybrać?

Amatorzy kolorowych akcentów w przestrzeni mieszkania koniecznie powinni zdecydować się na ramki utrzymane w intensywnych tonacjach. W przypadku fotografii z podróży, które same w sobie prezentują widoki pełne nasyconych barw, lepiej postawić na oprawy jednokolorowe. Warto skusić się na nieco węższe ramki – ich szerokość nie powinna odwracać uwagi od samych zdjęć. Jeśli ktoś preferuje bardziej klasyczny styl, może postawić na produkty utrzymane w złotej lub srebrnej tonacji. Różnokolorowe fotografie wspaniale prezentują się także w czarnej oprawie. Oczywiście wybór konkretnego koloru ramek musi być podporządkowany aranżacji wnętrza, w którym zamierzamy je postawić lub zawiesić.

Z pomocą efektownych ramek do zdjęć uda nam się wspaniale wyeksponować zdjęcia z podróży, co umożliwi nam wracanie pamięcią do niezapomnianych, wakacyjnych chwil. Warto skusić się na oprawy jak najlepiej dopasowane do samych fotografii – nie tylko pod względem kolorów, ale także pod kątem kształtu i wielkości.

 

Materiał zewnętrzny