6 czerwca 2016 Udostępnij

W jakim stylu zaaranżować sypialnię?

Pomysł na sypialnię

Urządzając sypialnię musimy wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych aspektów, które mogą zdecydować o tym, czy będziemy się w niej czuli komfortowo. Pamiętajmy, że ma to być miejscem, w którym powinniśmy się przede wszystkim zrelaksować, dlatego wybierając styl, w którym urządzimy sypialnię nie kierujmy się wyłącznie panującymi trendami.

Styl skandynawski

Jeśli mielibyśmy przyjrzeć się wnętrzom domów w Szwecji z pewnością zachwyciłoby nas to, iż mieszkańcy tego kraju doskonale łączą w nich przytulność z przestronnością. Mimo krążących opinii, tego typu wystrój wnętrz nie jest wcale kosztowny, ale to co ważne, wybrane do nich meble są zwykle drewniane i charakteryzują się solidnym wykonaniem.

Jakie cechy mają sypialnie w stylu skandynawskim? Przede wszystkim, jest w nich sporo naturalnego światła, które nie jest zatrzymywane przez masywne zasłony. Oprócz tego, stosuje się jasne barwy i bardzo naturalne materiały, jak wspomniane już drewno. Łóżko musi być duże, ale jednocześnie powinno mieć prosty design. Pamiętajmy, że styl skandynawski to przede wszystkim minimalizm!

Inspirująca Japonia Pomysłowa sypialnia

Kolejnym stylem, który również charakteryzuje się minimalizmem jest ten prosto z kraju kwitnącej wiśni. Sypialnia urządzona na wzór tej japońskiej powinna zostać wyłożona matami, najlepiej tymi wykonanymi ze słomy ryżowej. Niestety w polskich warunkach zdecydowanie nie sprawdzi się typowe japońskie łóżko, które nosi nazwę futon, ale osoby zainteresowane tym stylem mogą trafić na tak zwane łóżka japońskie. Po czym możemy je rozpoznać? Łóżka tego typu są przede wszystkim zdecydowanie niższe od tych, które znamy i cechuje je bardzo wyrafinowany styl.

Jeśli zapragniemy urządzić naszą sypialnię właśnie w stylu japońskim, zadbajmy o to by w miarę możliwości wykorzystać wyłącznie naturalne materiały. Dla mieszkańców tego kraju niezwykle istotna jest bowiem więź człowieka z naturą. Wykorzystane w sypialni kolory powinny być stonowane, tak byśmy mogli w niej naprawdę wypocząć.

Bądź Eko!

Wiele osób twierdzi, że zastosowanie w sypialni eko-mebli może mieć ogromny wpływ na jakość naszego snu, z którym coraz więcej osób ma spore problemy. Polecane są przede wszystkim te wykonane z litego drewna, które jest w całości ekologiczne. Cechą charakterystyczną mebli drewnianych, zarówno dębowych jak i bukowych, jest przede wszystkim ich trwałość oraz design, który tak naprawdę nigdy się nie starzeje. Meble wykonane z litego drewna są zwykle bardzo klasyczne i minimalistyczne, dlatego pomimo wciąż zmieniających się trendów, po prostu nie przestają być modne. Oczywiście, tak plastyczny materiał jakim jest drewno możemy dowolnie formować, zatem możemy postawić zarówno na prosty i tradycyjny, jak i bardziej nowoczesny styl.

Pełna romantyzmu Prowansja Francuska

Romantyczna sypialnia

Prowansja natychmiast przywodzi nam na myśl piękne lawendowe pola oraz cudowne wina, w których ukryty jest smak Francji. Decydując się zatem na urządzenie sypialni w stylu prowansalskim możemy liczyć na uzyskanie cudownego romantycznego klimatu, który będzie idealny dla małżonków. Po raz kolejny, w stylu tym dominują bardzo naturalne barwy, takie jak niebieski, różowy, żółty i rzecz jasna lawendowy fiolet. Jeśli natomiast chodzi o meble to sypialnia w stylu prowansalskim powinna zostać wyposażona w białe dodatki, które dodają pomieszczeniu świeżości.

Komentarze (0)