27 maja 2019 Udostępnij

Drewno czy płytki drewnopodobne – co wybrać?

Drewniane deski czy parkiety są materiałem, stosowanym na podłogi od wielu dziesiątek lat. Piękny wygląd i przyjemna faktura niestety są powiązane z ich delikatnością i stosunkowo niską trwałością. Bardzo ciekawą alternatywą dla naturalnego drewna są płytki drewnopodobne. Ich praktyczne zastosowanie i niezwykłe podobieństwo do drewnianych desek przysporzyły im olbrzymiego grona zwolenników, wśród osób budujących i remontujących swoje domy.

Zalety płytek drewnopodobnych

Płytki drewnopodobne posiadają wiele zalet, dzięki czemu cieszą się olbrzymią popularnością. Zapewniają identyczny wygląd, a często także fakturę, doskonale imitującą drewno. Koszt jednego metra kwadratowego płytek jest znacznie niższy, niż ta sama powierzchnia, wykończona dobrej jakości drewnem naturalnym. Płytki są znacznie łatwiejsze w pielęgnacji – nie wymagają specjalistycznych środków czyszczących ani zabiegów takich jak pastowanie i polerowanie. Ponadto, są niewrażliwe na wilgoć – nie nasiąkają wodą i nie zniekształcają się pod jej wpływem. Są one wyjątkowo trwałe, nie płowieją i nie rysują się, oraz wykazują sporą odporność na uszkodzenia mechaniczne – czego niestety nie można powiedzieć o drewnie. Ich niezaprzeczalną zaletą jest także doskonałe przystosowanie do ogrzewania podłogowego – płytki nie są wrażliwe na działanie ciepła, a zarazem doskonale oddają wyższą temperaturę ogrzewania podłogowego. W lecie natomiast – przynoszą przyjemny chłód i komfort termiczny.

Dzięki technologii cyfrowego druku, każda płytka posiada indywidualny wygląd, tak jak ma to miejsce w przypadku prawdziwego drewna – na płytkach zobaczymy rysunek słojów, pęknięć czy sęków. Ogrom dostępnych wzorów i kolorów daje duże pole do popisu podczas aranżacji wnętrz, pozwalając na doskonałe dopasowanie wyrobu do potrzeb i upodobań użytkowników. W sprzedaży – oprócz tradycyjnych modeli – znajdziemy także płytki imitujące postarzane, lakierowane czy chropowate drewno. Modele, takie jak dostępne tutaj https://www.salonyhoff.pl/plytki-imitujace-drewno/, są oferowane w wielu rozmiarach i barwach, łudząco przypominając podłużne klepki naturalnego pochodzenia. Znacząco ułatwia to i przyspiesza proces ich układania, pozwalając uzyskać wygląd przepięknej, drewnianej podłogi pasującej do wielu aranżacji wnętrz.

zalety płytek drewnopodobnych

Gdzie można położyć płytki drewnopodobne?

Płytki drewnopodobne wykazują cały szereg zastosowań. Z powodzeniem sprawdzą się na każdej podłodze, w salonie czy w kuchni. Doskonale nadają się do łazienek, zastępując bardzo drogie, odporniejsze na wodę drewno egzotyczne. Można kłaść je również na ścianach, zachowując spójny, estetyczny wygląd całego wnętrza. Dodatkowo, płytki mrozoodporne można układać na zewnątrz budynku – na tarasach i balkonach, gdzie wspaniale komponują się z otaczającą je zielenią i roślinnością.

 

Artykuł partnera

Komentarze (0)