6 maja 2020 Udostępnij

Nowoczesne meble do salonu

Będący sercem mieszkania salon może być urządzony zgodnie z wieloma stylizacjami, ale żadna z nich nie może zapewnić tak wysokiego poziomu funkcjonalności połączonego z elegancką estetyką jak styl nowoczesny. Czym charakteryzują się nowoczesne meble do salonu? W niniejszym artykule postaramy się w dużym skrócie opisać najważniejsze wyróżniki tego nurtu.

Minimalizm, funkcjonalność, elegancja

Współcześnie producenci zaoferować mogą meble w różnorodnych stylizacjach, ale jednym z najpopularniejszych rozwiązań są meble nowoczesne. Tego rodzaju umeblowanie odznacza się dwoma najbardziej pożądanymi cechami. Nowoczesne umeblowanie jest funkcjonalne oraz odznacza się wysoki walorami estetycznymi wyrażonymi przez prostotę oraz minimalizm formy .

Różnorodne materiały, ale prosta forma

Meble do salonu w postaci stołów, stolików kawowych, czy też krzeseł i puf mogą być wykonane zarówno z tradycyjnych, jak i nowoczesnych materiałów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w nowoczesnym salonie znalazło się drewno, szkło, metal czy też skóra wraz z tworzywami i tkaninami syntetycznymi. Muszą one jednak być w odpowiedniej formie.

Główne filary wszystkich nowoczesnych mebli w salonie to prostota, elegancja i minimalizm. Niezależnie od materiału wykonania tego rodzaju meble wyróżniają się geometrycznymi kształtami, dzięki czemu możliwe jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Prostota formy wyrażona jest również poprzez całkowitą rezygnację ze zdobień

Warto również zwrócić uwagę, że nowoczesne meble odznaczają się niedużymi rozmiarami. Przykładowo do salonów najczęściej wybiera się niskie sofy narożnikowe o niskim oparciu. Z kolei duże fotele zastępowane są przez stylowe pufy. Oczywiście minimalizm ma również odzwierciedlenie w kolorystyce współczesnego umeblowania.

Stonowana kolorystyka

Nowoczesne meble najczęściej posiadają stonowaną kolorystykę. Jest to rezultat kontynuacji zasady minimalizmu. Z tego względu nowoczesne umeblowanie często posiada różne odcienie klasycznych barw. Najczęściej wykorzystuje się biel, czerń, brąz, czy też kolor szary. Oczywiście nie oznacza to rezygnacji z bardziej wyrazistych kolorów, jak m.in. niebieski, czy też zieleń. Niemniej jednak w takiej sytuacji zawsze charakteryzują się one stonowanymi odcieniami.

Meble nowoczesne w atrakcyjnej cenie kupisz w sklepie internetowym https://modo4u.pl

Artykuł partnera

Komentarze (0)